V Riu jde na řadu královna sportu. Začínají atletické soutěže, v pátek se představí pět Čechů

Olympijský oheň plane nad Riem už téměř týden. Pro mnohé fanoušky však začínají ty opravdové Hry až dnes. Startují totiž atletické soutěže, do nichž v pátečním programu vstoupí sedmibojařky i čtvrtkař Pavel Maslák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atletka sedmibojařka Kateřina Cachová.jpg | Foto: Český olympijský výbor

Své závodní vybavení si v pátek připraví a na stadion se s ním vydá pětice českých atletů.

Nejdříve z nich šly ve čtvrtek spát obě sedmibojařky, které mají z této sezony naprosto opačné pocity.

Držitelka národního rekordu Eliška Klučinová toho totiž lidově řečeno letos víc než po dráze naběhala po doktorech. Přesto nevidí své ambice úplně černě.

Přehrát

00:00 / 00:00

V pátečním atletickém programu olympijských her v Riu se představí pětice českých atletů

„Na jaře to vypadalo hodně dobře, asi po čtyřech letech jsem si dokonce zaběhla osobák na dvoustovce. To byla známka formy a toho, že může být olympiáda dobrá. Podřídili jsme jí všechno. Snažila jsem se trénovat pořád, a i když jsem musela ulevit, něco jsem stihla. Nemusí to být úplně špatné,“ věří Klučinová.

Také její mladší reprezentační kolegyně Kateřina Cachová by mohla o zraněních dlouho povídat, ovšem letos jí zdraví slouží. Na červencovém evropském šampionátu skončila šestá a na start v Riu se vyloženě těší.

„Chtěla bych jít na osobák. Letos se mi to povedlo dvakrát. Myslím, že připravená jsem dobře, mám formu. Záleží, jak se tělo popere s posunem a se všemi změnami. Chtělo by to prodat,“ přeje si Cachová.

V nočním bloku bude sedmibojařkám dělat společnost nejprve kladivářka Kateřina Šafránková. Podobně jako o něco později dálkař Radek Juška se pokusí vybojovat si právo startu ve finále. Čtvrtkař Pavel Maslák chce nenapodobit loňský světový šampionát a neskončit už v rozběhu.

Miroslav Augustin, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme