Zatímco jste spali: Bába postoupil do finále, padl rekord na 400 m, Bolt opět triumfoval a Murray obhájil titul

Pokud jste v noci nesledovali olympijské dění, přinášíme vám krátký souhrn. Český výškař Jaroslav Bába se olympijských hrách v Riu de Janeiru probojoval do finále. Účast si zajistil už prvním pokusem s výkonem 226 cm. Usain Bolt zvítězil na stovce a na této trati zkompletoval hattrick. Jihoafričan Wayde Van Niekerk překonal světový rekord na čtvrtce. Britský tenista Andy Murray obhájil vítězství z Londýna.

Výškař Jaroslav Bába postoupil na olympiádě v Riu de Janeiru do finále

Výškař Jaroslav Bába postoupil na olympiádě v Riu de Janeiru do finále | Zdroj: Reuters

„Samozřejmě jsem rád, že se to povedlo. Teď bude další cíl dostat se do osmičky. Bylo to napínavé do poslední chvilky. Kluci tam skákali, shazovali. I když jsem jim přál, aby to skočili, tak štěstí přálo mně. Byly to nervy,“ uznal český výškař.

A opravdu měl štěstí, kdyby totiž výšku 226 cm nepřekonal napoprvé, do finále by se nepodíval. Bába ještě ale není s výkonem spokojen. Problémy mu dělá rozběh, který se bude snažit do třetího olympijského finále vypilovat. A možná to bude jeho poslední start na olympiádě.

Spousta lidí dnes určitě čekala na výkon jamajského sprintera Usaina Bolta. Ten potvrdil svou formu, když nejprve bez problémů postoupil do finále, v němž triumfoval v čase 9,81. Po Pekingu a Londýně získal do sbírky třetí zlato na trati 100 metrů. (Více čtěte zde)

Velkého úspěchu dosáhl ale také Jihoafričan Wayde Van Niekerk, který na čtvrtce překonal světový rekord Američana Michaela Johnsona z roku 1999 o patnáct setin. (Více čtěte zde)

Britský tenista Andy Murray porazil ve finále olympijského turnaje v Riu de Janeiru Argentince Juana Martína Del Potra 7:5,4:6,6:2 a 7:5. Obhájil tak zlato z olympiády v Londýně. (Více čtěte zde)

Úřadující mistryně světa v trojskoku Kolumbijka Caterine Ibargüenová zvítězila i na olympijských hrách. Předvedla nejlepší letošní výkon 15,17 metru a jako jediná z finalistek překonala hranici 15 metrů. Druhá byla Yulimar Rojasová z Venezuely, která skočila 14,98. Obhájkyně zlata Olga Rypakovová z Kazachstánu byla třetí.

Olympijské zlato ve sprintu obhájil britský cyklista Jason Kenny. Ve finále porazil ve dvou jízdách krajana Calluma Skinnera. Pro bronz si dojel Rus Denis Dmitrijev.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít