Autorka

Lucie Vopálenská

V současnosti se na stanici Český rozhlas Plus věnuje pořadům Zaostřeno, Pro a proti a Radiofórum

Pro veřejnoprávní rozhlas začala pracovat v roce 1991 coby externistka ve slovenské redakci vysílání pro národnostní menšiny. 

Od roku 1995 byla spolupracovnicí slovenského vysílání Rádia svobodná Evropa/Rádio Svoboda, poté, co se přestěhovalo v Mnichova do Prahy. 

V letech 1997 až 2004 v České televizi spolumoderovala a připravovala diskusní pořad Na hraně. 

Mezitím se stala zaměstnankyní Českého rozhlasu 6 – Rádia svobodná Evropa, posléze Českého rozhlasu 6. Připravovala zde pořady Studio STOP, Vědník, Jak to vidí, Rozmluvy, Zaostřeno na občana, Inventura… 

Zajímá se především o sociální, kulturně-politická a společenská témata. 

Současně s gymnáziem studovala hru na klavír a varhany na Lidové konzervatoři/Konzervatoři Jaroslava Ježka, posléze strávila čtyři roky na Evangelické theologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. 

RSS autorky

Články autorky

|Lucie Vopálenská |nepoužívat - Věda

Osvěta, nebo ukázka umučených disidentů. Komu patří těla z výstavy Body The Exhibition?

Výstava Body The Exhibition nabízí odkrytí všech tajemství lidského těla. Podle společnosti JVS, která výstavu do Prahy dovezla ze Spojených států, je nejdůležitější vzdělávací a osvětový rozměr celé akce. S tím však nesouhlasí stoupenci hnutí Falun Gong, kteří proti výstavě protestují už několik let. Vystavované orgány a těla totiž mohly podle nich patřit disidentům umučeným v čínských věznicích.

|Lucie Vopálenská, ČRo Plus |Ekonomika

Koncepce dopravy je slohové cvičení, tvrdí expert. Vysokorychlostní vlaky jsou jen chimérou

Vláda bude ve středu projednávat koncepci nákladní dopravy pro roky 2017 až 2023 s výhledem do roku 2030. Dokument přitom stanovuje prioritní železniční i silniční stavby a měl by navrhovat řešení některých současných problémů. Podle Petra Šlégra z Centra pro efektivní dopravu jde ale spíše o „slohové cvičení“, které příliš inovací nepřinese.