Autor

Mária Pfeiferová

Co dělám v rozhlase:
Zprávy, zprávy, zprávy, zprávy, editování a občas s radostí natočená reportáž. To je nejčastější náplň mého pracovního dne. Jako redaktorka Zpravodajství se zaměřuji hlavně na sociální a zdravotní oblast. 

Před rozhlasem:
V Českém rozhlase pracuji od roku 2011 a do té doby jsem stihla porodit tři děti, vystudovat při mateřské dovolené na Jihočeské univerzitě magisterské studium oboru Pedagogika volného času a zkusit si práci v marketingu, PR i ve státní správě. 

Co mě baví:
Ve volném čase sportuji a připravuji se na svůj druhý půlmaraton, cestuji a chodím na koncerty a do divadla a především si užívám života se svým mužem, synem Miroslavem a dcerami Márií a Rozálií. 

RSS autora

Články autora

|Mária Pfeiferová, Marie Veselá |Regiony

Rakouští a čeští záchranáři mažou hranice. Pomohou si s ošetřováním pacientů

Jihomoravští a dolnorakouští záchranáři mohou jezdit za zraněnými bez ohledu na hranice. Zástupci obou regionů v pátek podepsali smlouvu s přesnými podmínkami spolupráce. Nová pravidla ale začínají platit také pro jihočeské a hornorakouské záchranáře. Na pomoc v příhraničí tak může přijet sanitka, která je k pacientovi nejblíže. Nezáleží na tom, ze kterého státu záchranáři jsou.

| ČRo, Tomáš Bystrý, Mária Pfeiferová, Lukáš Milota |Zprávy z domova

Na sedmi místech Česka se protestovalo proti jadernému úložišti

Na sedmi místech Česka dnes lidé protestovali proti stavbě trvalého úložiště radioaktivních odpadů. To má v Česku vzniknout do roku 2065. Správa úložišť radioaktivních odpadů chce ze současných sedmi lokalit vybrat místo pro stavbu kolem roku 2025. Odpůrci se bojí třeba o bezpečnost nebo dopad na životní prostředí.

|Milan Kopp, Mária Pfeiferová |Zprávy ze světa

Kdo to neprožil, nepochopí, řekla ČRo jedna z Češek zasypaných v Tyrolsku

Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že pět lyžařů, kteří včera v Tyrolsku zahynuli pod lavinou, byli čeští občané. Na stejném místě byly dvě skupiny - v první bylo 12 freeriderů, 4 z nich zemřeli. Ve druhé skupině byli skialpinisté. Těch bylo 8 a zemřel jeden. Na jednu ze zasypaných dívek se sníh zřítil dvakrát, jak řekla v rozhovoru pro Český rozhlas.

| ČRo, Mária Pfeiferová |Ekonomika

Bezplatná poradna pomůže lidem na jihu Čech proti 'insolvenčním šmejdům'

Soudci, advokáti a insolvenční správci na jihu Čech založili bezplatnou poradnu pro lidi s dluhy. Společně chtějí lidem pomoci v boji s takzvanými insolvenčními šmejdy. Klienti poradny můžou ušetřit desetitisíce korun, které za stejné služby vybírají oddlužovací agentury. Na pilotní projekt Jihočechů mají navázat v budoucnu další kraje.