Autor

Martin Matějka

Připravuji zprávy pro Český rozhlas Plus.  

Před tím jsem se na Rádiu Česko redakčně podílel na přípravě příspěvků do vysílání. Na sesterské stanici ČRo 6 jsem začal přispívat také do pořadu Hovory o Evropě. 

Moje kariéra začala v „rozhlasácké škole“ v Tvůrčí skupině elévů v Českém rozhlase. Od té doby se redakčně podílím na přípravě příspěvků a pořadů nejen pro Rádio Česko. Už od studií mediální komunikace mě práce pro Český rozhlas baví.  

V současné době studuji navazující magisterský obor Mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě Praha. Bližší mi jsou tedy témata týkající se světové politiky, Evropské unie a události ovlivňující mezinárodní politické dění. Ale na druhou stranu si opravdu rád oddychnu u nepolitických příspěvků. 

RSS autora

Články autora

|Martin Matějka, Kateřina Kozmová |Zprávy ze světa

Ze Sýrie během noci uprchlo přes 700 lidí včetně vysokých důstojníků armády

Syrští povstalci kontrolují přechody na hranicích s Tureckem a Irákem. V Damašku opět probíhají protirežimní demonstrace. Podle agentury Reuters rebelové zapálili tamní kasárna Asadových milicí Shabbiha. Rusko odmítlo západní kritiku, že v OSN vetovalo rezoluci proti Sýrii. Návrh byl prý zcela nerealistický a pouze hrozil sankcemi. Rada bezpečnosti OSN proto bude rozhodovat o další rezoluci.

|Lucie Maňourová, Václav Sochor, Martin Matějka |Člověk

Do práce na kole? V květnu se aktivita vyplatí

V Praze, Brně, Liberci a Pardubicích dnes startuje další ročník kampaně Do práce na kole. Minimálně dvoučlenné týmy budou celý měsíc jezdit do svého zaměstnání bez aut. Motivací jsou hodnotné ceny, které vyhrají nejúspěšnější cyklisté.

|Markéta Bartošová, Martin Matějka, Mirko Kašpar, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Helsinský výbor kritizuje neřešení 'ghett', zmocněnkyně pro lidská práva vinu odmítá

Situace v oblasti rasismu a diskriminace v Česku se nelepší. Tvrdí to nejnovější zpráva Českého helsinského výboru, mapující období od března 2010 do března 2011. Podle výboru musela vláda kvůli úsporám zastavit antidiskriminační opatření. Zmocněnkyně pro lidská práva ale oponuje, že po jejím nástupu se situace výrazně zlepšila.

| pir, Martin Matějka |Zprávy ze světa

Kubánské úřady kvůli návštěvě papeže zatýkají disidenty

Kubánská policie pozatýkala v Havaně více než sedmdesát disidentů. Většinou se jednalo o členky hnutí Dámy v bílém. Kromě toho zavřela dalších 12 disidentů. Tamní policie proti nim zasáhla sotva týden před plánovanou návštěvou papeže Benedikta XVI. na Kubě. Předpokládá se, že nejvyšší představitel římskokatolické církve nastolí otázku dodržování lidských práv v zemi.