Autor

Martin Matějka

Připravuji zprávy pro Český rozhlas Plus.  

Před tím jsem se na Rádiu Česko redakčně podílel na přípravě příspěvků do vysílání. Na sesterské stanici ČRo 6 jsem začal přispívat také do pořadu Hovory o Evropě. 

Moje kariéra začala v „rozhlasácké škole“ v Tvůrčí skupině elévů v Českém rozhlase. Od té doby se redakčně podílím na přípravě příspěvků a pořadů nejen pro Rádio Česko. Už od studií mediální komunikace mě práce pro Český rozhlas baví.  

V současné době studuji navazující magisterský obor Mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě Praha. Bližší mi jsou tedy témata týkající se světové politiky, Evropské unie a události ovlivňující mezinárodní politické dění. Ale na druhou stranu si opravdu rád oddychnu u nepolitických příspěvků. 

RSS autora

Články autora

|Martin Matějka, Kateřina Kozmová |Zprávy ze světa

Ze Sýrie během noci uprchlo přes 700 lidí včetně vysokých důstojníků armády

Syrští povstalci kontrolují přechody na hranicích s Tureckem a Irákem. V Damašku opět probíhají protirežimní demonstrace. Podle agentury Reuters rebelové zapálili tamní kasárna Asadových milicí Shabbiha. Rusko odmítlo západní kritiku, že v OSN vetovalo rezoluci proti Sýrii. Návrh byl prý zcela nerealistický a pouze hrozil sankcemi. Rada bezpečnosti OSN proto bude rozhodovat o další rezoluci.