Autor

Martina Klímová

Nejčastěji z oblasti Domažlicka, školství, Západočeské univerzity nebo krajského úřadu Plzeňského kraje. Připravuji také víkendové tipy nebo pořad Náš příběh.

V Českém rozhlase Plzeň pracuji od 1. září 2003 v redakci zpravodajství. Slyšet mne můžete zejména ve zpravodajských relacích, ve kterých zaznamenávám aktuální dění na Domažlicku, Rokycansku a dalších lokalitách Plzeňského kraje. Sleduji také jednání rady a zastupitelstva Plzeňského kraje. Mimo jiné se také podílím na vytváření pořadů Náš příběh, Vandrovník, Víkendové tipy a mnoho dalších.  

Co mě baví?

Věnuji se starým řemeslům, které provozuji ve svém volném čase.

RSS autora

Články autora

|Martina Klímová |Technologie

Plzeň otevřela nové Centrum robotiky. Dětem nabídne kroužky kybernetiky

Navrhnout, sestavit a následně naprogramovat jednoduchého robota, aby plnil pokyny, se budou učit zájemci v nově otevřeném Centru robotiky v Plzni. Vzniklo v areálu bývalého depa dopravních podniků a má podpořit vztah dětí k technickým oborům. Určené je pro děti od pěti let až po středoškoláky. Pro ně budou připraveny kroužky, kurzy a tábory, kde se seznámí s nejmodernější technikou.

|Martina Klímová |nepoužívat - Věda

Mladí výzkumníci z Plzně uspěli v mezinárodní soutěži s metodou na odhalování rakoviny

Tým mladých výzkumníků z centra NTIS – Nové technologie pro informační společnost, které funguje při Západočeské univerzitě v Plzni, zabodoval v mezinárodní soutěži v americkém Bostonu. Mezi více než 2700 soutěžícími získali mladí vědci osm zlatých medailí, čímž předstihli i věhlasné univerzity jako Oxford, Stamford či Cambridge. Uznání sklidila metoda, která by měla přispět k odhalení rakoviny už v počáteční fázi.

|Martina Klímová |Regiony

V klášteře v Pivoni na Domažlicku budou po opravách bydlet senioři i matky s dětmi

V Pivoni na Domažlicku se postupně daří obnova bývalého augustiniánského kláštera. Zásluhu na tom má občanské sdružení Aurelius. To chce areál v budoucnu využívat jako zařízení pro děti, které potřebují větší péči, a také pro seniory. V současné době se členové sdružení snaží sehnat na projekt prostředky a před sebou mají ještě hodně intenzivní práce.