Autor

Michal Polášek

Před rozhlasem:
Pět let jsem působil na obdobném postu redaktora ve zpravodajství České televize Ostrava, kam jsem přešel po téměř 6 letech v Televizi Polar v Novém Jičíně.

Co mě baví:
Každý den je něčím nový, pořád se něco děje a život se neustále mění. Baví mě sledovat novinky. Zajímám se o historii, dopravu a moderní technologie.

 

Telefon: 221 555 704
E-mail: michal.polasek@rozhlas.cz

RSS autora

Články autora

|Michal Polášek |Zprávy z domova

Města hledají recept na extrémní počasí. Připravují se na záplavy i velká sucha

Jak co nejlépe ochránit obyvatele před bleskovými povodněmi nebo jak snížit přehřívání měst v létě. To jsou problémy, kterými se na radnicích zhruba dvaceti českých měst začínají úředníci věnovat skutečně systematicky. Připravují tam přesný postup, jak upravit třeba velká parkoviště nebo vodní toky, aby extrémy počasí napáchaly co nejmenší škody.

|Michal Polášek |Zprávy z domova

Samozvaný konzulát doněckých separatistů odmítl změnit název. Z centra Ostravy se ale přestěhoval

Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky se odmítá přejmenovat. V září otevřelo své sídlo v Ostravě a vyvolalo tím ostrou kritiku ministerstva zahraničí. Česká diplomacie požaduje zrušení samozvaného zastupitelského centra. Samostatnost Doněcké lidové republiky vyhlásili v roce 2014 separatisté ve východní části Ukrajiny. Republiku zatím žádný stát neuznal.

|Veronika Hlaváčová, Michal Polášek |Zprávy z domova

Ostravanka chtěla milionové odškodnění za znečištěné ovzduší. Soud její žalobu zamítl

Obyvatelka Ostravy neuspěla u soudu s žádostí o milion korun za dýchání znečištěného vzduchu. Pavla Skýbová žije v městské části Radvanice, kde jsou pravidelně překračovány imisní limity. Podala proto žalobu na ministerstvo životního prostředí, které je podle ní ve věci neaktivní. Městský soud v Praze sice řekl, že úřední postup státu nebyl správný, žalobkyně ale neprokázala svou újmu.

|Michal Polášek |Regiony

Plastiku ve Veřovicích někdo opakovaně polévá barvou. Monument symbolizuje přátelství s německou obcí

Jen něco málo přes dva měsíce stojí v centru Veřovic na Novojičínsku plastika, která symbolizuje spojení s německou obcí Hendungen. Už třikrát se ale stala terčem vandala, který na ni pokaždé vylévá červenou barvu. Místní spekulují o souvislosti s druhou světovou válkou a vedení obce přemýšlí, jak malý monument lépe ochránit.

|Michal Polášek |Regiony

Popálené Natálce pomohla romská miss v Ostravě. Žháři zaplatili z odškodného jen zlomek, říká matka

Popálená Natálka z Vítkova na Opavsku se poprvé po dlouhé době ukázala na veřejnosti. Devítileté dívce věnovali pořadatelé první ročník soutěže Miss Gypsy v Ostravě. Výtěžek akce aspoň zčásti rodině zaplatí léčbu. Pachatelé žhářského útoku z roku 2009 totiž zatím splatili jen mizivou část z odškodnění, které rodině přiřkl soud.