Autor

Michal Trnka

Připravuji a „servíruji“ čerstvé informace hlavně z Kutnohorska, Kolínska a Nymburska. Čas od času se ale do vysílání hlásím i z větších kulturních akcí jako jsou Český slavík, Český lev nebo filmového festivalu v Karlových Varech. Rozhlasové prostředí mě zlákalo už při studiu na kutnohorském gymnáziu Jiřího Ortena, kde jsem také založil školní rádio.

RSS autora

Články autora

|Michal Trnka |Regiony

Ať děti nechodí bez doprovodu, cizí lidé je lákají do aut, varují rodiče školy v Říčanech

Děti v Říčanech u Prahy by neměly chodit ze škol a kroužků bez doprovodu. Tamní školy e-mailem varovaly rodiče, že se ve městě pohybují lidé, kteří lákají školáky do auta. Policie prověřuje několik takových případů, které se měly stát jak přímo v Říčanech, tak v některých okolních obcích. Třeba v Mukařově upozornila učitele na nevhodné chování jednoho řidiče dívka ze čtvrté třídy.

|Michal Trnka |Regiony

Svatba zdarma, příspěvek na dítě, místo ve školce. Obec chce zvýšit počet občanů výhodami

Některá města a obce hledají možnosti jak přilákat mladé lidi a navýšit si tak počet obyvatel. Třeba ve Zruči nad Sázavou posílá radnice rodinám pět tisíc korun za každé narozené dítě, snaží se tak podpořit porodnost. Před časem město kvůli silné populační vlně opravilo školy a školky. Radnice nechce, aby moderní budovy zůstaly za pár let poloprázdné.

|Michal Trnka, Kateřina Havránková |Regiony

Část středočeských starostů protestovala proti systému rozdělování dotací

Zhruba 50 starostů a starostek protestovalo před sídlem Středočeského kraje v Praze. Kritizovali systém přidělování dotací, který je podle nich netransparentní a upřednostňuje ty obce, v jejichž čele stojí člen ČSSD nebo KSČM. Koalice právě těchto stran teď v kraji vládne. Vedení kraje ale zavedený systém měnit nehodlá, protest považuje za počátek předvolebního boje.

|Michal Trnka |Regiony

Lidé v Kosmonosech po útěcích pacientů žádají lepší zabezpečení psychiatrické léčebny

Celkem pět lidí uteklo za poslední dva týdny z psychiatrické nemocnice v Kosmonosech u Mladé Boleslavi. Většinu pacientů se podařilo rychle najít. I tak ale část obyvatel města volá po přísnějším zabezpečení léčebny. Mezi těmi, kdo svévolně opouští nemocniční areál, jsou často muži, kterým soud nařídil sexuologickou léčbu. Právě z nich mají někteří strach.