Autor

Milan Kopp

RSS autora

Články autora

|Milan Kopp, Jakub Marek |Zprávy z domova

Skvělé sportovní výkony, pevný občanský postoj. Taková byla Věra Čáslavská

Zemřela nejúspěšnější československá olympionička - Věra Čáslavská. Bylo jí 74 let. Legendární gymnastka vybojovala v 60. letech celkem 7 zlatých medailí z olympijských her a čtyři tituly ze světových šampionátů. Celosvětovou, a to i nesportovní veřejnost zaujala i svým statečným postojem k invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968.

|Milan Kopp, ČRo |Ekonomika

Psychické vydírání, vulgarity, vyhrožování, stěžují si v průzkumu dodavatelé na praktiky řetězců

Maloobchodní řetězce zneužívají své dominantní postavení na trhu, domnívá se 79 procent jejich dodavatelů. Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo zpracovat ministerstvo zemědělství a jehož výsledky představilo na dnešní tiskové konferenci. Z pohledu férového a oboustranně vyváženého přístupu vůči dodavatelům nejlépe vyšly řetězce Coop, Globus a Billa, naopak nejhůře Lidl a Kaufland.

|Milan Kopp, Viktor Daněk |Člověk

Nejen návrat koní Převalského, ale i rekonstrukce kliniky. Zoo Praha v Mongolsku boduje

Stetoskop, kufřík s léky zabalený ve staré krabici a jedno železné lůžko. Takové je ve zkratce vybavení malé mongolské nemocnice ve vesnici Bij Bag na okraji pouště Gobi. Bez české pomoci by ale na klinice nebylo možná ani to. Pražská zoo do stejné oblasti už několik let vypouští do volné přírody koně Převalského. A pomohla i s rekonstrukcí malé nemocnice. Práce místní lékařky ovšem není lehká.

|Milan Kopp |Regiony

Ruské kolo na Smíchově Praha nepotřebuje, jedno už stejně má, říkají památkáři

Záměr radnice Prahy 5 postavit šedesátimetrové ruské kolo na Hořejším nábřeží budí rozpaky nejen u tamní opozice, ale i u památkářů. Proč? Umístění v prostoru Pražské památkové rezervace a narušení panoramatických pohledů, shrnul argumenty pro zpravodajský web Českého rozhlasu Ondřej Šefců, ředitel odborného pracoviště pro Prahu z Národního památkového ústavu. A výhrady má i Klub za starou Prahu.

|Milan Kopp, Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Panamské dokumenty ukázaly na další daňové ráje - na některé státy USA

Takzvané panamské dokumenty přinášejí každý den nová a nová odhalení. Zatímco na Islandu vedly informace k pádu vlády, ruský prezident Putin jakékoli podezření z korupce a skrývání miliard dolarů odmítá. Ve Spojených státech přinesla debata o možném praní špinavých peněz i jedno zajímavé zjištění: právě USA patří mezi těmi, kdo chtějí podvádět, na žebříčku daňových rájů k nejoblíbenějším destinacím.

|Milan Kopp, ČTK, Veronika Neprašová |Regiony

Hasiči zlikvidovali požár Národního muzea v Praze, vyšetřovatelé zjišťují příčiny

Hasiči před šestou hodinou ranní dohašovali požár střechy historické budovy Národního muzea na Václavském náměstí v Praze a zvolna předávali místo vyšetřovatelům. Oheň zachvátil 200 metrů čtverečních. Podle velitele zásahu je část střechy zničená, konstrukce budovy by však měla být v pořádku. Na místě zasahovaly téměř všechny pražské hasičské jednotky. Přijeli i dobrovolní hasiči. Záchranáři pátrali v budově po dělníkovi, který se v ní mohl podle některých informací zdržovat, ale jak se pak ukázalo, pouze se zapomněl při odchodu z pracoviště odhlásit. Jeden člen ostrahy musel být převezen do nemocnice, protože se nadýchal kouře.

|Milan Kopp, Mária Pfeiferová |Zprávy ze světa

Kdo to neprožil, nepochopí, řekla ČRo jedna z Češek zasypaných v Tyrolsku

Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že pět lyžařů, kteří včera v Tyrolsku zahynuli pod lavinou, byli čeští občané. Na stejném místě byly dvě skupiny - v první bylo 12 freeriderů, 4 z nich zemřeli. Ve druhé skupině byli skialpinisté. Těch bylo 8 a zemřel jeden. Na jednu ze zasypaných dívek se sníh zřítil dvakrát, jak řekla v rozhovoru pro Český rozhlas.

|Milan Kopp, ČRo |Zprávy ze světa

Češi žijící na Tchaj-wanu podle současných informací mezi oběťmi zemětřesení nejsou

Na jihu Tchaj-wanu zemřelo při zemětřesení nejméně 7 lidí. Záchranáři pokračují s vyprošťováním obyvatel, ze zhrouceného sedmnáctipatrového bytového komplexu ve městě Tchaj-nan zachránili 230 lidí. Zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály zasáhlo Tchaj-wan v ranních hodinách tamního času. Na místě neštěstí podle zástupce České ekonomické a kulturní kanceláře v Tchaj-peji Davida Hrdouška nebyli žádní Češi.

|Milan Kopp, ČTK, Veronika Neprašová |Regiony

Hasiči likvidují požár ve Vysočanech, zásah zřejmě potrvá až do rána

V bývalém areálu ČKD v pražských Vysočanech zasahují desítky hasičů a policisté usměrňují dopravu. Jak z místa hlásila naše reportérka, podle dosud nepotvrzených informací se v hale s textilem neměl v době vzniku požáru nikdo zdržovat. Požár ale budou hasiči likvidovat zřejmě až do brzkého rána a budovu ochlazovat, protože jsou v ní tlakové lahve. Jejich exploze by narušila statiku haly. Rozšíření živlu na ostatní objekty v okolí podle hasičů nehrozí.

|Milan Kopp, Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Havana se změní. Kokosové taxi zprostředkuje nostalgii i očekávání

Havana se chystá na pozvolný příliv turistů i kapitálu, a to hlavně ze Spojených států, se kterými komunistický režim postupně otepluje vztahy. Mnozí návštěvníci chtějí léta odříznutý ostrov vidět ještě předtím, než se s postupným příchodem investic pozvolna promění. Pro samotné Kubánce ale desetiletí izolace znamenají často chudobu a nouzi.

|Milan Kopp, Veronika Neprašová |Regiony

Praha přepracovala stavební předpisy, radní zpřísňují pravidla pro reklamu

Hlavní město už zná přepracovanou podobu svých stavebních předpisů. Tým odborníků na ní pracoval půl roku. Od doby, kdy platnost těch původních zastavilo ministerstvo pro místní rozvoj. Výstavba v Praze se od té doby řídí pouze obecnými předpisy platnými pro celou republiku, které ale nezohledňují specifika metropole. Novela, kterou teď odsouhlasila rada města, původní zásady v mnoha ohledech ještě zpřísňuje.