Autor

Naďa Bělovská

Pro Český rozhlas Plus moderuji pořad Řečí peněz a Leonardo Plus.

V Rádiu Česko jsem moderovala dopolední nebo odpolední publicistické bloky, připravovala aktuální vysílání a magazín Na zdraví! 

Před nástupem do Rádia Česko jsem pracovala jako ekonomická redaktorka v Radiožurnálu. 

Kromě zvířat mám slabost také pro tanec, sport a seriál Přátelé. 

RSS autora

Články autora

|Naďa Bělovská, Michaela Vydrová |Ekonomika

Největším firmám ve střední a východní Evropě se daří. Zisky jim vzrostly o 30 procent

Je krize skutečně tak hluboká, jak se říká? Výsledky velkých středoevropských firem tomu příliš nenasvědčují. Souhrnný obrat 500 největších firem střední a východní Evropy loni stoupl o 16 procent na 707 miliard eur, a zisky jim vzrostly dokonce o 30 procent. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku, který zveřejnila společnost Deloitte.

|Milan Slezák, Dana Votýpková, Naďa Bělovská, Břetislav Tureček, Kristina Winklerová |Zprávy ze světa

Írán zdvojnásobil kapacitu podzemní továrny na obohacování uranu

Írán pokračuje v rychlém budování podzemní jaderné továrny ve Fordou. Ve své nejnovější zprávě to uvádí Mezinárodní agentura pro atomovou energii. Závod je hluboko v podzemí, aby lépe odolával případným nepřátelským útokům. Hlavně v Izraeli zesilují hlasy, že továrnu bude nutné zničit, protože prý slouží ke zbrojení.

|Naďa Bělovská, Julie Urbišová, Kristina Winklerová, Tereza Svobodová, Magdaléna Trusinová |Zprávy ze světa

Hurikán Isaac nad pevninou zeslábl na tropickou bouři, New Orleans nezasáhl

Obávaný hurikán Isaac se vyhnul městu New Orleans. Zasáhl řídce obydlená místa v jeho okolí. Ochranná hráz kolem města, které před sedmi lety zdevastoval hurikán Katrina, zvládla první velký test. Isaac ale pořád doprovází silný vítr a vydatný déšť. Během následujících dní hrozí záplavy.

|Naďa Bělovská, krw, Anna Janků, Magdaléna Trusinová |Zprávy ze světa

Egypt dál bojuje proti islamistům na Sinaji, postupuje ale pomaleji

Egyptská armáda rozšiřuje ofenzivu proti ozbrojeným radikálním islamistům na severu Sinajského poloostrova. Operace Eagle zatím vedla k zabití 11 ozbrojenců, zatčení 23 podezřelých a také k zabavení zbraní. Do operace, která trvá necelý měsíc, jsou nasazeny tanky, rakety i letadla. Posilování vojenské přítomnosti Egypta na Sinaji ovšem bedlivě sleduje Izrael.

|Dana Votýpková, Naďa Bělovská, Tereza Svobodová |Literatura

V češtině vychází Šťastný skřítek. První z dětských knih, které ilustroval Petr Sís

V češtině vychází první knížka, kterou po svém odchodu do exilu kreslil ilustrátor a autor knih pro děti Petr Sís. Knihu Šťastný skřítek napsal švýcarský spisovatel Max Bolliger. Vyšla v mnoha jazycích a zaznamenala velký úspěch u malých čtenářů po celém světě. V česku ji vydává nakladatelství Paseka.

|Vojtěch Berger, Naďa Bělovská, mta |Zprávy ze světa

Měli jste raději porušit zákon, vzkázala slovenská prokuratura exministrům

Slovenská prokuratura dnes vysvětlovala, proč obvinila dva bývalé ministry životního prostředí kvůli kůrovcové kalamitě ve Vysokých Tatrách. Zákon sice zakazuje těžbu dřeva v nejpřísněji chráněné zóně národního parku. Podle prokuratury ale ministři měli raději zákon porušit. Svojí nečinností prý způsobili velké materiální i ekologické škody v tatranských lesích.

|Naďa Bělovská, pir |Zprávy ze světa

Dětských nevěst je po světě na 51 milionů

Ve světě se 51 milionů dívek vdá mnohem dříve, než dosáhnou plnoletosti. Takzvané dětské nevěsty jsou svými rodiči provdány někdy i během útlého dětství, třeba v šesti nebo v deseti letech. A není výjimkou, že si je bere výrazně starší muž. Přestože Afghánci například tvrdí, že manželé se sexem čekají, až nevěsta dosáhne dospělosti, realita je prý podstatně jiná.