Autor

Naďa Kubínková

Věk: ročník 74

Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Proč ne, když mám tak příjemný hlas:-)

Dosavadní kariéra: 1. studium FFMU Brno – historie, bohemistika, dějiny umění 2. redaktorka v novinách MF DNES – brněnská redakce 3. historička ve Východočeském muzeu Pardubice 4. redaktorka v Českém rozhlase Pardubice.

Zájmy a záliby: dcery Natálie a Sofie, divadlo a úplně ze všeho nejvíc pardubické divadlo Exil.

RSS autora

Články autora

| ČRo, Eva Rajlichová, Naďa Kubínková |Regiony

Hřebčín v Kladrubech usiluje o zapsání na seznam UNESCO. Šanci má, míní český komisař

Hřebčín v Kladrubech nad Labem se stále nevzdává myšlenky zápisu na seznam UNESCO. Podle vedoucího tajemníka Sekretariátu České komise pro UNESCO Karla Komárka šanci má. Na druhé straně by věc mohlo zkomplikovat stíhání několika lidí v souvislosti s nedávnou opravou hřebčína. Jako o možném termínu podání přihlášky se nyní mluví o roku 2017.

|Naďa Kubínková |Zprávy z domova

Ostatky skladatele Oberfelda exhumované na hřbitově v Přelouči čeká převoz do Francie

V Přelouči exhumovali ostatky francouzského skladatele Casimira Oberfelda, který v Česku zahynul v lednu 1945 během transportu z koncentračního tábora v Osvětimi. Oberfeld ve třicátých letech patřil k nejpopulárnějším umělcům ve Francii. Po jeho ostatcích dlouhá léta marně pátral jeho syn, který je převeze na hřbitov v pařížském Montmartru.

|Naďa Kubínková |Regiony

Pardubická radnice vzdala koupi Gočárových mlýnů, realitka je nabízí za 25 milionů

Na pardubických Automatických mlýnech visí cedule s nápisem ‘Na prodej‘. Národní kulturní památka, která pochází z dílny slavného českého architekta Josefa Gočára, stojí 25 milionů korun. Firma Goodmills, která tam před třemi lety zastavila výrobu, svěřila objekt bývalé továrny realitním makléřům. Předtím objekt nabídla městu. Pardubická radnice o koupi mlýnů dva roky uvažovala, teď už o ně ale nestojí.