Českobudějovické kardiocentrum patří mezi šest nejlepších na světě

Pouze pět nemocnic na světě dosud obdrželo cenu Biotronik Honorary Circle Award. Jde o tři pracoviště ze Spojených států, jedno polské a jedno holandské. Od dnešního dne k nim patří i českobudějovická nemocnice, která cenu získala za práci kardiocentra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový operační sál kardiologie v Plzni | Foto: Jana Kosová

Kardiocentrum českobudějovické nemocnice získalo prestižní ocenění za dosažení nejlepších výsledků v počtu sledovaných pacientů s implantovaným srdečním přístrojem umožňujícím dálkové sledování pacientů.

Alan Bulava vede v kardiocentru úsek arytmologie a kardiostimulace. Radiožurnálu prozradil, co bylo potřeba udělat pro to, aby jeho tým pomohl cenu Biotronik Honorary Circle Award získat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českobudějovické kardiocentrum patří mezi šest nejlepších na světě. Podrobnosti zjišťovala reportérka Radiožurnálu Mária Pfeiferová

„V první řadě jde o filozofii toho pracoviště, o to, že věříte nějaké metodě, kterou budujete a která potom, když se všechno povede, vás přivede k nějakému cíli,“ uvedl.

„A k tomu, aby byl pak člověk schopen prezentovat výsledky toho pracoviště a nabídnout lepší a kvalitnější péči. Je to motivace toho týmu, je to vůle k soutěži a podobně,“ dodal.

Telemedicíně se českobudějovické kardiocentrum věnuje od roku 2008. Od počátku bylo v tomto oboru lídrem v české republice a nyní bylo vybráno mezi ta nejlepší na světě. Alan Bulava měl velké ambice od počátku.

„Proto jsem sem přišel, abych to centrum nějak pomohl vybudovat a přispět svým dílem práce k tomu, aby kardiocentrum bylo na těch pozicích, na kterých dneska je,“ potvrdil.

Počet sledovaných pacientů, vědecká a výzkumná činnost jsou faktory, které rozhodly, že se českobudějovická nemocnice připojila k pěti dosud oceněným.

Mária Pfeiferová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme