Muzejní noc v Brně přiláká návštěvníky, kteří do muzeí jindy nechodí

Muzejní noc v Brně přiláká každoročně desetitisíce návštěvníků. Často jde o lidi, kteří běžně do muzeí vůbec nechodí, jsou však zvědavi na doprovodný program zúčastněných institucí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahenovo divadlo | Foto: Tomáš Adamec

Letošní noci muzeí se v Brně zúčastní celkem 15 objektů včetně Národního divadla. Lákat budou na neopakovatelnou atmosféru a bohatý doprovodný program.

Jednou z akcí je třeba příběh o potopě světa v Diecézním muzeu. Ztvární ho tam studenti herectví.

Ředitel muzea Karel Rechlík potvrzuje, že muzejní noc je projekt, díky kterému si najdou ke kultuře či historii cestu i lidé, kteří podobné instituce jinak nenavštěvují.

„V loňském roce jsem si dokonce dělali dotazníkovou formou výzkum, který ukázal, že pro určitou část návštěvníků je taková akce první hlubší kontakt s křesťanstvím, jakýsi vstup do velkého příběhu, který je zaujal právě proto, že je vyprávěn netradiční formou.“

Brněnská muzejní noc probíhá od 18 hodin až do půlnoci. Zapojí se do ní mimo jiné muzea, galerie, knihovna či hvězdárna.

Ivan Holas, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme