Noc bude patřit vědcům, představí se v muzeích, hvězdárnách i v klubech

Dnešní noc bude patřit vědcům. S veřejností je dává dohromady celoevropský projekt Evropské komise, do kterého se letos v Česku zapojí tři desítky univerzitních pracovišť, hvězdáren a vědeckých institucí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprovodný program festivalu - Staň se vědcem! | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Jejich pracovníci zasvětí návštěvníky do své vědecké činnosti. A slibují, že to bude zajímavým a přitažlivým způsobem - efektními demonstracemi vědeckých pokusů, přednáškami atraktivních hostů, hravými soutěžemi i hudební produkcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co všechno nabízí Noc vědců, přiblížil ve Světě o osmé mluvčí Techmania Science Center Tomáš Moravec

„Nejde nám o to představit jednotlivé instituce, ale právě lidi, kteří v nich pracují a kteří jsou svázáni s prezentací vědy. Například v Českých Budějovicích se vědci scházejí po různých klubech a preformují tam své hudební vystoupení,“ přiblížil Tomáš Moravec, mluvčí Techmania Science Center, které projekt v České republice koordinuje.

Hlavní roli hrají při noci vědců tradičně hvězdárny, které umožní pozorování a zkoumání blízkých i vzdálených vesmírných těles. Na Štefánikově hvězdárně na pražském Petříně bude navíc k vidění asi tunový meteorit, který je nejtěžší v Česku.

V rámci Noci vědců mohou zájemci nahlédnout i do tajů rozhlasové vysílání, konkrétně v Plzni je připravená zmenšenina rozhlasového studia. „Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak funguje rozhlasová technika a všechny komunikační věci,“ doplnil Moravec.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme