Plastický chirurg Bohdan Pomahač převezme čestný doktorát olomoucké univerzity

Elitní plastický chirurg Bohdan Pomahač dnes v Olomouci převezme svůj první čestný doktorát. Udělí mu jej Univerzita Palackého za odbornost, osobní zodpovědnost a přístup k pacientům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plastický chirurg Bohdan Pomahač se umístil jako druhý v anketě Zahraniční Čech roku | Foto: Kristýna Maková

Olomouckou lékařskou fakultu Bohdan Pomahač absolvoval v roce 1996. Jako jeden z prvních na světě provedl úspěšnou transplantaci obličeje.

Slavný plastický chirurg, který vrací lidem tvář, Bohdan Pomahač se dnes stane čestným doktorem Univerzity Palackého. Nastoupil sem jako jeden z tisíců studentů v roce 1989. Změna politického režimu mu otevřela cestu do Spojených států.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Blanky Mazalové o udělení čestného doktorátu Bohdanu Pomahačovi v Ranním Radiožurnálu

Obyčejný medik se do Olomouce vrací jako světově uznávaný plastický chirurg a výborný šachista. A jako správný šachista promýšlí při operacích své kroky dopředu.

Bohdan Pomahač se od studentských let věnoval matematice a biologii. Lékařem se stal z praktického důvodu – nedovedl si prý představit, co by jako matematik dělal. Klíčem k úspěchu je podle jeho slov najít velký cíl.

„Druhá věc je mít nějaký instinkt pro správnou situaci, pro správnou příležitost. Pracovitost a nadšení, to si myslím,že je nejlepší recept,“ říká Bohdan Pomahač.

Blanka Mazalová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme