Švédská akademie věd vyhlásí Nobelovu cenu za lékařství

Vyhlášení laureáta Nobelovy ceny za lékařství zahájí ve Stockholmu letošní kolo udílení prestižních ocenění. Nejznámější vědecké pocty vznikly podle slov poslední vůle švédského chemika a vynálezce dynamitu Alfréda Nobela. Poprvé se z nich mohli laureáti radovat v roce 1901.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nobelova cena za fyziku a chemii

Nobelova cena za fyziku a chemii | Foto: stránky Nobelovy nadace

Po dnešní ceně za medicínu bude zítra následovat oznámení laureáta za fyziku a ve středu za chemii. Ve čtvrtek vyhlásí Švédská akademie ve Stockholmu jméno nositele Nobelovy ceny za literaturu a v pátek bude v Oslo zveřejněn držitel ceny za mír.

Zvláště tato cena v posledních letech vyvolala řadu diskusí a námitek, a to i díky loňskému výběru teprve čerstvého amerického prezidenta Baracka Obamy. Čekání na cenu za mír je proto provázeno zvláštním napětím.

V pondělí příštího týdne pak letošní kolo Nobelových cen uzavře cena za ekonomii. Prestižní pocty budou laureátům předány 10. prosince.

Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme