V Paříži se debatuje o Alzheimerově chorobě

Mezinárodní kongres o Alzheimerově nemoci začal o víkendu v Paříži. Pět tisíc vědců z celého světa bude debatovat o nových výzkumech a možnostech léčby, jejíž účinnost je prozatím minimální. V týdnu navštíví kongres i prezident Sarkozy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Annie Girardotová | Zdroj: ČTK

Ve Francii se Alzheimerova nemoc skloňuje ve všech pádech, podle deníku Journal de Dimanche totiž trpí touto nemocí neuvěřitelných 880 tisíc lidí.

Částečně to je i kvůli tomu, že ve Francii se lidé dožívají nejvyššího věku v Evropě a v pětaosmdesáti letech trpí touto nemocí každý pátý, ale vědci a lékaři jsou znepokojeni tím, že přibývá mladších pacientů.

Ze známých osobností zemřel na tuto nemoc v minulých dnech herec Peter Falk, ve Francii pak Annie Girardotová. Francie věnuje na výzkum půl druhé miliardy dolarů a vědci budou v Paříži debatovat o tom, zda-li je vůbec možné objevit účinný lék, či celý proces výrazně zpomalit.

Jan Šmíd, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme