Vizionář Musk přichází s dalším ambiciózním plánem. Chce propojit lidský mozek s počítačem

Zakladatel automobilky Tesla a kosmické společnosti SpaceX přichází s dalším ambiciózním projektem. Miliardář Elon Musk známý třeba svým neskromným plánem osídlit Mars se nyní rozhodl zkoumat propojení lidského mozku s počítačem. Nová společnost Neuralink se má zabývat implementací malých elektrod do mozku. Hlavní výhodou má být podle Muska nejen přímé propojení s počítačem, ale i lepší paměť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elon Musk | Foto: zdroj: Flickr, CC BY-NC 2.0, JD Lasica

S informací o novém projektu miliardáře informoval server The Wall Street Journal. Musk sám ještě oficiálně novou společnost nepředstavil. Na Twitteru ale uvedl, že bližší informace o Neuralinku zveřejní v nadcházejícím týdnu.

Už v minulosti vizionář o propojení lidského mozku s počítačem mluvil jako o něčem, „co někdo musí udělat“, a pokud to nikdo neudělá, „měl by to být on“.

Společnost Neuralink byla zaregistrována v Kalifornii v červenci 2016 jako zdravotnická výzkumná společnostů. Podle Wall Street Journal ji z většiny financuje Musk sám.

Minulý měsíc na summitu v Dubaji řekl, že se lidé budou muset stát kyborgy, aby byli v budoucnosti, kdy světu bude dominovat umělá inteligence, relevantní. „Myslím si, že během několika let uvidíme větší propojení biologické a digitální inteligence," uvedl s tím, že fúze bude pro lidstvo nezbytná, aby člověk zůstal ekonomicky cenný.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme