Vizionář Musk přichází s dalším ambiciózním plánem. Chce propojit lidský mozek s počítačem

Zakladatel automobilky Tesla a kosmické společnosti SpaceX přichází s dalším ambiciózním projektem. Miliardář Elon Musk známý třeba svým neskromným plánem osídlit Mars se nyní rozhodl zkoumat propojení lidského mozku s počítačem. Nová společnost Neuralink se má zabývat implementací malých elektrod do mozku. Hlavní výhodou má být podle Muska nejen přímé propojení s počítačem, ale i lepší paměť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elon Musk

Elon Musk | Foto: zdroj: Flickr, CC BY-NC 2.0, JD Lasica

S informací o novém projektu miliardáře informoval server The Wall Street Journal. Musk sám ještě oficiálně novou společnost nepředstavil. Na Twitteru ale uvedl, že bližší informace o Neuralinku zveřejní v nadcházejícím týdnu.

Už v minulosti vizionář o propojení lidského mozku s počítačem mluvil jako o něčem, „co někdo musí udělat“, a pokud to nikdo neudělá, „měl by to být on“.

Společnost Neuralink byla zaregistrována v Kalifornii v červenci 2016 jako zdravotnická výzkumná společnostů. Podle Wall Street Journal ji z většiny financuje Musk sám.

Minulý měsíc na summitu v Dubaji řekl, že se lidé budou muset stát kyborgy, aby byli v budoucnosti, kdy světu bude dominovat umělá inteligence, relevantní. „Myslím si, že během několika let uvidíme větší propojení biologické a digitální inteligence," uvedl s tím, že fúze bude pro lidstvo nezbytná, aby člověk zůstal ekonomicky cenný.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme