Vláda jmenovala novou radu pro výzkum, vývoj a inovace

Na vědecké projekty bude dohlížet nová rada pro výzkum, vývoj a inovace. Ta je poradním orgánem vlády. Kvůli sporům mezi jejími členy ale ministři celou radu před nedávnem odvolali.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoř

Laboratoř | Foto: Tomáš Adamec

Premiér Petr Nečas předpokládá, že pro novou radu bude prioritou hlavně rozvoj vědy a výzkumu před zájmy jednotlivých skupin.

„Zhruba polovina lidí přichází nově. Vědomě jsme tam začlenili respektované osobnosti, o kterých jsme přesvědčeni, že budou primárně hájit zájmy české vědy a zájmy celé vědecké komunity, nikoli zájmy svých institucí, ústavů nebo univerzit, za které tam jsou vysláni,“ upřesnil premiér.

V novém šestnáctičlenném týmu zasedne například psychiatr Cyril Höschl nebo fyzik Tomáš Jungwirth. „Vybrali jsme šestnáct respektovaných osobností, které mají takovou reputaci, že ji nebudou chtít riskovat v tom, že by byly spojeni pouze s nějakým lobbistickým střetem o přehrání korun pro ten nebo onen sektor,“ poznamenal Nečas.

Václava Marešová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme