Sáblíková dojela na ME ve víceboji třetí na 3000 metrů, celkově je jedenáctá

Martině Sáblíkové patří po úvodním dnu rychlobruslařského evropského šampionátu ve víceboji 11. místo. Dvojnásobná olympijská vítězka skončila devatenáctá na 500 metrů a na tříkilometrové trati dojela třetí. Karolína Erbanová, která v úvodní disciplíně dojela druhá, je v průběžné klasifikaci šestnáctá. Celkové pořadí vede Nizozemka Ireen Wüstová.

Martina Sáblíková v závodu MS na 3000 metrů v Soči

Martina Sáblíková v závodu MS na 3000 metrů v Soči | Zdroj: ČTK

Svěřenkyně trenéra Nováka berou mistrovství Evropy především jako přípravu na blížící se hry v Soči a zajímají je hlavně jejich silné disciplíny.

Sáblíková, které věřila, že 3000 metrů vyhraje, se nakonec musela spokojit se třetím místem. Porazila ji nejen nejrychlejší Wüstová, ale i další Nizozemka Yvonne Nautaová.

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková a Karolína Erbanová po prvním dnu víceboje

S odstupem času ale uvedla, že je s první jízdou vcelku spokojená. "Hlavně proto, že mi vydržela noha, i když čas je hrozný," zmínila nedávné problémy s tříslem. "Ireen tady má výbornou formu, takhle jsem ji v Evropě ještě neviděla pětistovku jet," uznala.

Suverénní Wüstová zvítězila také v úvodním závodu na 500 metrů. V tom útočila na páté vítězství v řadě Karolína Erbanová, těsně před cílem ale spadla a umístila se druhá.

"Před startem jsem se necítila úplně nejlépe, protože jsem jela pětistovku po delší době. Na konci jsem se kopla do paty. Ještě, že to bylo v cíli, kdyby to bylo v zatáčce, byl by to konec víceboje," vysvětlovala Erbanová.

V Hamaru startuje i sedmnáctiletá Nikola Zdráhalová. Při své premiéře na ME skončila na pětistovce na 24. místě a na třech kilometrech na 25. pozici. Jako celkově pětadvacáté ji o jedno místo utekl postup do nedělního programu.

Mistrovství Evropy v rychlobruslení ve víceboji v Hamaru (Norsko):

Muži:

500 m: 1. Bökko (Nor.) 35,99, 2. Niedzwiedzki 36,06, 3. Brodka (oba Pol.) 36,07, ...29. Haselberger (ČR) 38,59.
5000 m: 1. Blokhuijsen 6:15,89, 2. De Vries (oba Niz.) 6:19,47, 3. Swings (Belg.) 6:20,92, ...31. Haselberger 7:02,70.
Průběžné pořadí (po 2 ze 4 závodů): 1. Rotteveel (Niz.) 74,942, 2. Szymanski (Pol.) 74,988, 3. Niedzwiedzki 75,322, ...30. Haselberger 80,860.

Ženy :
500 m: 1. Wüstová (Niz.) 38,77, 2. Erbanová (ČR) 38,80, 3. Skokovová (Rus.) 39,01, ...19. Sáblíková 40,89, 24. Zdráhalová (obě ČR) 41,86.
3000 m: 1. Wüstová 4:02,02, 2. Nautaová (Niz.) 4:02,63, 3. Sáblíková 4:04,22, ...21. Erbanová 4:25,61, 25. Zdráhalová 4:33,66.
Průběžné pořadí (po 2 ze 4 závodů): 1. Wüstová 79,106, 2. Skokovová 80,390, 3. Jolingová (Niz.) 80,796, ...11. Sáblíková 81,593, 16. Erbanová 83,068, 25. Zdráhalová 87,470.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít