Netradiční start na OH v Soči si snowboardistka Eva Samková pochvalovala

Hodně netradičně zahájili cestu do Soči čeští olympionici. Lépe řečeno ti, co je tam vyslali. To, že plénum Českého olympijského výboru schválilo 85člennou nominaci téměř jednohlasně, nepřekvapí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardistka Eva Samková na nominačním večeru v Rudolfově galerii na Pražském hradě | Zdroj: ČTK

Ale místo bylo netradiční. Slavnostní sál na Pražském hradě.

V Rudolfově galerii na Pražském hradě nevisely žádné renesanční, ani barokní obrazy, zato se při hudebním doprovodu střídaly na projekci fotografie nominovaných sportovců. Byla to zvláštní, ale ne špatná, směs historie a současnosti, umění a sportu a posléze také důstojnosti i uvolněnosti.

Mezi pány v nažehlených košilích seděla třeba olympionička Eva Samková. Snowboardistka, která si nijak nelámala hlavu s tím, v jak honosném prostředí se nominace schvaluje. Ve střízlivě svůdném modelu jí to slušelo a atmosféra jí sedla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Netradiční start na OH v Soči si snowboardistka Eva Samková pochvalovala

„Je to v pohodě. Je příjemné tady posedět, potkám tady kámoše. Tím myslím kluky, Jardu Kulhavýho, Vávru a spíš ty sportovce.“

Tedy olympijského vítěze a stříbrného medailistu z Londýna. Užila si, ve své podstatě, i schůzi. Mimochodem, z mediálních povinností ji na chvilku vysvobodil prezident republiky, který ji, stejně jako další čestné hosty, pozval na krátké povídání.

„Vzadu jsme se potkali. Tam jsme si dali ‚cíčko‘. Pan prezident si zapálil a já jsem to tam čuchala.“

Popsala setkání s hlavou státu snowboardistka Eva Samková, jedna z českých medailových nadějí pro hry v Soči.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme