Dny otevřených dveří na univerzitách nabízejí bohatý doprovodný program

Dozvědět se víc o možnostech vysokoškolského studia dnes mohou zájemci hned na několika univerzitách v republice, mimo jiné i na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Ta zájemcům o studium představí přes dvě stě oborů na osmi fakultách. Některé si připravily i speciální program, jako třeba Ústav archeologie na Filozofické fakultě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova Filozovické fakulty Jihočeské univerzity | Foto: Jihočeská univerzita

Odborný asistent Martin Pták stojí nad množstvím střepů. „Z toho souboru, který máme před sebou, by měl vzniknout soubor nádob z 15. až 16. století z lokality Albertice nad Vltavou,“ popisuje.

Takové archeologické „puzzle“ čeká návštěvníky také při Dni otevřených dveří. Mohou si zkusit sestavit také lidskou kostru.

„Jedná se o nebožtíky z našeho školního výzkumu z Netopíc. Tohoto jedince máme jako cvičného, studenti se snaží kostru poskládat,“ ukazuje Pták na krabici s kostmi.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Dni otevřených dveří na Jihočeské univerzitě informovala reportérka Romana Lehmannová

Podle ředitele ústavu archeologie Ondřeje Chvojky zájem o archeologii ze stran studentů je, každoročně odmítnou každého druhého.

„Pochopitelně nám chodí na přijímací zkoušky studenti, kteří věří tomu, že se tady budou zabývat Egyptem, případně dinosaury,“ říká Chvojka a dodává:

„Což jsou samozřejmě témata, která jim tady nenabídneme. Přitom to je obor, který přináší v mnoha případech převratné nové poznání, které tady k naší minulosti můžeme říci.“

Časový harmonogram i program dne otevřených dveří se na jednotlivých fakultách Jihočeské univerzity liší, vše lze nalézt na univerzitním webu.

Romana Lehmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme