Olomoucká zoo se loučila se dvěma lvicemi. Pojedou za partnerem na Slovensko

Olomoucká zoo se dnes loučila se dvěma samicemi lva berberského. Jedná se o sestry, které se tu narodily v roce 2008. V zoologické zahradě v Bonicích na Slovensku je čeká chovný samec z německého Neuwiedu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lvíčata berberská na první procházce | Foto: Milan Kořínek, Zoo Olomouc

Chovatelé pro lvice Ginu a Buzetu nachystali na rozloučenou papírového robota na lyžích naplněného masem.

„Holky dostaly klasického robota, je tam logo zoologické zahrady a bude to takový předvoj jejich lví delegace směr Bojnice. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme mu do útrob dali maso, tak nepředpokládáme, že z pavilonu na lyžích vyjede,“ popisuje mluvčí zoo Iveta Gronská.

Olomoucká zoo patří k úspěšným chovatelům vzácných lvů berberských. Jediná mláďata se loni na světě narodila právě tady.

V současnosti žije na světě jen 77 lvů berberských. Chovných zvířat je málo a příbuzenských vazeb naopak příliš mnoho, sestavení chovného páru je tak velmi obtížné. Právě proto se samice Gina a Buzeta vydávají na Slovensko.

„Čeká je lev berberský, kterých pochází z jiné větve než ti naši. Kolegové z Bojnic ho dovezli z Neuwiedu, což je vlastně jediná zoologická zahrada, která kromě nás berberské lvy množí,“ vysvětlila zooložka Libuše Veselá.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme