Biatlonistku Vítkovou trápí stará nemoc, v Soči se bude řídit českým časem

Veronice Vítkové patří v celkovém hodnocení Světového poháru lichotivé osmé místo. Velká očekávání, která na ni byla kladena po několika medailích z juniorských šampionátů, ale zatím nenaplnila. Může za to také její zdravotní stav. Stále se potýká s následky zánětu mozkových blan, který prodělala skoro před pěti lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková míří na olympiádu do Soči. Sužují ji ale letité zdravotní problémy | Foto: ČTK/AP

„Najednou přijde stav úplné nevolnosti a bezmoci. Tělo je úplně bez síly,“ popisuje pětadvacetiletá závodnice, která své problémy začala znovu intenzivněji řešit s lékaři.

Problémy podle nich souvisí s nemocí prodělanou před pěti lety „Ten zánět mozkových blan zřejmě postihl okolí hypofýzy a teď tam zřejmě něco ne úplně dobře funguje,“ říká Veronika Vítková.

Přehrát

00:00 / 00:00

S biatlonistkou Veronikou Vítkovou o jejích problémech mluvil Jan Suchan

Výkon Vítkové je podle lékařů zhruba o dvacet procent nižší, než by mohl být. Jenže do blížících se olympijských her v Soči se svých potíží zbavit nestihne.

„Musí se doplňovat látka, která musí být povolená antidopingovým výborem a to by teď nešlo vyřešit. Bude to na delší dobu, protože se bude zkoumat, aby to nemělo záporné následky a aby mi to opravdu pomohlo,“ vyhlíží biatlonistka léčbu, která na ni čeká po olympiádě.

Po hrách v Soči čeká členku bronzové smíšené štafety z loňského mistrovství světa i magnetická rezonance. Teď si snaží vypomáhat alespoň akupunkturou nebo kofeinem. Dva těžké tréninky po sobě ale stejně nezvládne.

Chceme klid, dávají signál čeští biatlonisté. Před Soči dostanou nové SIM karty

Číst článek

Velký problém jí dělají také odpolední závody. „Veškeré závody po třetí hodině jsou pro mě utrpení. V Oberhofu jsme zkoušeli posunout celý den, abych se nevyčerpávala. Chodila jsem spát později, ale stejně jsem ve čtvrt na deset vzhůru a už nespím,“ lituje Veronika Vítková.

A to může být pro Soči velký problém, protože tam všechny závody začínají mezi 18. a 19. hodinou. Veronika Vítková se tedy alespoň pokusí udržet režim nastavený na český čas, který je o tři hodiny nižší.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme