Nový rok začíná v olomoucké zoo inventurou zvířat, zapojit se můžete i vy

Rok 2014 v olomoucké zoologické zahradě začíná pravidelnou inventurou zvířat. Můžete se do ní zapojit i vy a pomoct s přesnou evidencí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoucká zoo. Štětkouni afričtí | Foto: Milan Kořínek

Stát se sčítacím komisařem je celkem jednoduché. U vchodu do zoo dostanete kartičku s druhy zvířat, na které byste měli svoje matematické schopnosti zaměřit. Pozor - některá zvířata neposedí, takže spočítat lemury ve výbězích nebo rybičky v akváriu je občas oříšek.

Zapojit ale budete muset i zdravý rozum a dobrý odhad. Připojená je většinou i podotázka - například kolik se u určitého druhu narodilo mláďat za poslední rok nebo měsíc.

Inventura zvířat budí mezi návštěvníky zahrady stále větší pozornost, a tak letos mluvčí zoo Ivetu Gronskou už dopředu lidé zahrnuli telefonáty a maily:

„Lidé se ptají, co přesně si pod tím mohou představit, že se o zooinventuře doslechli, dozvěděli a samozřejmě potřebují informace. Třeba co si mají obléct, jestli budou lézt v nějakých kotcích a podobně,“ přibližuje mluvčí.

Dopředu si informace zjišťoval i Pavel Stryka z Ostravy. Do olomoucké zoo zamířil s celou rodinou – se třemi dětmi a manželkou:

„Dívali jsme se včera na internet, takže jsme si to prošli, co to zhruba obnáší. Teď si ještě přečteme, co to tady píšou, a půjdeme,“ říká Pavel Stryka.

Vyrazit sčítat zvířata v olomoucké zoologické můžete i vy, a to do 9. února. Inventura je důležitá například i pro dobré plánování krmných dávek. Proto byste měli být pečliví. Vyplněný sčítací lístek nechejte u východu.

Tři nejlepší sčítací komisaři se můžou těšit na výhry - třeba na volnou vstupenku do zoo nebo knížky o zvířatech.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme