Chrudimská nemocnice se bude s bývalým primářem dál soudit o miliony

Chrudimská nemocnice se bude dál soudit s bývalým primářem o milionové odškodné. Šéf gynekologicko-porodnického oddělení František Liška musel z nemocnice odejít před necelými čtyřmi lety poté, co se proti němu postavili všichni jeho podřízení. Okresní soud v Chrudimi ale výpověď označil za protiprávní a přiznal mu náhradu šest a půl milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrudimská nemocnice | Foto: Ben Skála, CC BY-SA 3.0

Nemocnice zatím platit nebude a proti rozhodnutí soudu se odvolá.

„Pokud je mi známo, tak naši advokáti už podali odvolání k soudu. Pokud věc nebude pravomocně rozhodnuta, tak nemocnice nebude nic platit. Ničeho se nezříkáme, nicméně musíme vyčkat na pravomocný rozsudek v této věci,“ popsal další postup ředitel Chrudimské nemocnice Vladimír Ninger.

Nemocnice má velmi vážné potíže s financováním a hrozí jí platební neschopnost. Obě věci se ale nedají podle ředitele nemocnice přímo spojovat:

„Nijak to nesouvisí se soudním sporem, to je záležitost, která běží paralelně a insolvence nemá vliv na případné vypořádání s panem primářem Liškou. Pokud bychom spor definitivně prohráli a nebyla tam možnost odvolání, tak nám nic jiného nezbude než se s tím vyrovnat.“

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme