Házenkáři Dánska mají na ME jisté semifinále, porazili Maďarsko

Mistrovství Evropy házenkářů má prvního semifinalistu. K radosti dánských fanoušků je to domácí výběr, který si poradil s Maďarskem 28:24. Ke druhé postupové pozici má blízko Španělsko, které udolalo Rakušany.

K výhře Dánska nad Maďarskem přispěl i Anders Eggert | Zdroj: ČTK

Dánští házenkáři zatím procházejí domácím mistrovstvím Evropy bez jediné ztráty bodu. Přemožitelé českého týmu ze základní skupiny ve svém pátém zápase na mistrovství porazili Maďarsko a jako první si zajistili účast v semifinále.

Proti Maďarům odskočili domácí již v prvních minutách na rozdíl tří gólů, o výhodu ale po čtvrthodině přišli. Rozhodující tak byla až poslední pětiminutovka prvního poločasu, ve které Dánsko opět získalo třígólový náskok. Ten po změně stran o jednu branku navýšilo a po výsledku 28:24 slaví postup.

Druhé místo drží Španělé, kteří v napínavém zápase porazili Rakousko rozdílem jediné branky 28:27 a zachovali si tak jednobodový náskok před třetím Islandem.

O druhém postupujícím z první skupiny se rozhodne v posledních zápasech. Island se postaví právě neporaženému Dánsku, zatímco Španělé budou hrát s Makedonií, která již šanci na postup ztratila.

Ve druhé skupině si podobně suverénně počíná Francie. Postup si může zajistit už zítra proti Bělorusku. O poslední postupové místo se ve zbývajících zápasech utkají reprezentanti Chorvatska, Švédska a Polska.

Mistrovství Evropy házenkářů v Dánsku:
Osmifinálová skupina 1 (Herning):
Island - Makedonie 29:27 (14:11), Rakousko - Španělsko 27:28 (12:14), Dánsko - Maďarsko 28:24 (14:11).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít