Prezident Miloš Zeman jmenuje 12 rektorů. Na Hrad by měli přijít všichni

Dvanáct rektorů dnes odpoledne převezme jmenovací dekret podepsaný prezidentem Milošem Zemanem. Mandát novým a staronovým šéfům univerzit začíná 1. února. Podle informací Českého rozhlasu si pro dekret přijdou na Pražský hrad všichni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Zima | Foto: Adam Kebrt

Sedm z dvanácti rektorů, které odpoledne jmenuje prezident Miloš Zeman, se ujímá vedení školy úplně poprvé, ostatní pokračují v druhém funkčním období.

Dekret podepsaný prezidentem by měli převzít třeba budoucí rektor ČVUT, olomoucké Univerzity Palackého nebo největší české vysoké školy, Univerzity Karlovy, Tomáš Zima.

„Tak, jak už jsem byl děkanem, tak se budu snažit být rektorem. Na jedné straně pokorným a na druhé straně rozhodným vnímající potřeby 17 fakult a součástí Univerzity Karlovy tak, aby u mě měli studenti i akademičtí pracovníci otevřené dveře,“ přislíbil Zima.

Pro dekret si původně mělo přijít 13 rektorů, Vysoká škola ekonomická ale zatím nového šéfa nemá. Akademický senát ho ani ve třech volbách nestačil zvolit.

Klára Bílá, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme