Všichni poslanci za ČSSD už podepsali koaliční smlouvu

Všichni poslanci sociální demokracie už podepsali koaliční smlouvu mezi ČSSD, KDU-ČSL a hnutím ANO. Ještě odpoledne přitom několik podpisů chybělo. Poslancům ČSSD se nelíbila personální pasáž smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák (vlevo) nahradil ve funkci Jeronýma Tejce (v popředí) | Zdroj: ČTK

To, že pod koaliční smlouvou jsou už všechny potřebné podpisy zástupců sociální demokracie Radiožurnálu potvrdil předseda jejich poslaneckého klubu Roman Sklenák.

Dodal, že všichni poslanci také vysloví důvěru vládě.

„Všech padesát poslanců sociální demokracie podepsalo koaliční smlouvu a stejně tak potvrdilo, že při hlasování o důvěře vládě vysloví důvěru vládě Bohuslava Sobotky,“ řekl Sklenák.

Pod koaliční smlouvou tak údajně chybí už jen jediný podpis, a to prý poslance KDU-ČSL Víta Kaňkovského. Zítra s ním ale má jednat místopředseda lidovců Marian Jurečka.

„Hovořil jsem s jedním z našich poslanců, který s tím podpisem váhá. Říkal, že si to rozmyslí a že se rozhodne. Uvidím, až se s ním potkám zítra, co mi k té situaci řekne," uvedl Jurečka.

Tereza Chlubná, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme