Jiří Tlustý si v NHL opět připsal gól a přihrávku, prosadil se i Palát

V nočních zápasech NHL se střelecky prosadili dva Češi. Podruhé během čtyřiadvaceti hodin zaznamenal gól a asistenci útočních Caroliny Jiří Tlustý. Na výhře Tampy Bay se brankou podílel Ondřej Palát.

Ondřej Palát (uprostřed) slaví vítězství  na ledě Nashvillu

Ondřej Palát (uprostřed) slaví vítězství na ledě Nashvillu | Zdroj: ČTK

Carolina zvládla dva zápasy v rychlém sledu za sebou. Včera díky brance a nahrávce Tlustého porazila Philadelphii Flyeers, dnes Buffalo Sabres. Posunula se tak na jedenácté místo Východní konference NHL.

Jiří Tlustý se zapsal do statistik v poslední třetině. Nejprve po jeho práci přetavil, stejně jako včera, v gól Alexandr Sjomin a vyrovnal na 3:3. Osm desetin sekundy před koncem pak pětadvacetiletý útočník do prázdné branky zpečetil konečný výsledek 5:3.

Úspěšný týden prožívá i další Čech Ondřej Palát z Tampy Bay. Svým jedenáctým gólem v sezoně poslal po pěti minutách třetí třetiny Lightnings do vedení nad Ottawou. To sice blesky do konce zápasu neudrželi, ale v samostatných nájezdech rozhodl o jejich vítězství dvacetiletý Nikita Kučerov.

Dvaadvacetiletý Palát pokračuje v dobrých výkonech. Proti Carolině si už na začátku týdne připsal gól a dvě přihrávky. Dnešní brankou se dostal do elitní desítky Čechů v kanadském bodování NHL.

Výkon Pavelce porážce nezabránil

Brankář Ondřej Pavelec z Winnipegu poprvé prohrál pod novým trenérem Claudem Noelem. Jets prohráli v San Jose fotbalovým výsledkem 1:0.

I přes porážku byl Pavelec vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Připsal si totiž 31 úspěšných zásahů a nestačil pouze na dorážku Joea Pavelskiho, která v sedmé minutě závěrečného dějství rozhodla o výsledku zápasu.

Výsledky NHL

Buffalo - Carolina 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 11. Hodgson, 24. Flynn, 41. Ennis - 34. a 48. Sjomin (na druhou Tlustý), 13. Skinner, 50. Sekera, 60. Tlustý. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.468.

NY Rangers - St. Louis 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 39. Nash - 9. Steen, 44. Shattenkirk. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.006.

Columbus - Philadelphia 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 9. J. Johnson, 32. MacKenzie, 37. Calvert, 44. Dubinsky, 47. Horton - 22. B. Schenn, 28. Lecavalier. Střely na branku: 39:28. Diváci: 15.571.

Tampa Bay - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. T. Johnson, 24. Crombeen, 46. Palát, rozhodující sam. nájezd Kučerov - 16. Karlsson, 37. MacArthur, 58. Ch. Neil. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18.751.

NY Islanders - Pittsburgh 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)
Branky: 2. Grabner, 9. Nelson, 44. Bailey, 51. Okposo - 10. Kunitz, 12. Crosby, 26. Määttä, 38. Letang, 46. Malkin, 60. Sutter. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15.012.

Minnesota - Chicago 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Pominville, 16. Cooke - 60. P. Kane. Střely na branku: 19:34. Diváci: 19.226.

Dallas - Toronto 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Branky: 27. a 43. Ničuškin, 8. Jamie Benn, 16. Eakin, 29. Horcoff, 32. Peverley, 36. Daley - 8. Kuljomin. Střely na branku: 28:25. Diváci: 13.678.

Vancouver - Nashville 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 30. Higgins - 44. Smith, 53. Spaling. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.910.

Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 34. Penner, 38. Maroon - 4. Kopitar. Střely na branku: 21:31. Diváci: 17.503.

San Jose - Winnipeg 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 47. Pavelski. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.562.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít