Prezident fotbalové Barcelony odstoupil. Je obviněn ze zpronevěry

Prezident katalánskeho velkoklubu FC Barcelona, Sandro Rosell, podal demisi. Stojí za ní nesrovnalosti ohledně platby za přestup fotbalisty Neymara z brazilského FC Santos do Barcelony. Exprezident Rosell je totiž podezřelý ze zpronevěry a bude se zpovídat i před soudem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý prezident Barcelony Rosell (vlevo) se loučí se svým nástupcem Bartomeem.JPG | Foto: Reuters

„Nechci, aby nespravedlivé útoky negativně působili na image klubu. Proto si myslím, že má etapa tady skončila,“ vysvětlil nyní už bývalý prezident klubu svou rezignaci.

Rosell před před přeplněným tiskovým střediskem Barcelony řekl, že se k podání demise rozhodl i proto, že i jeho rodina musela v poslední době čelit mnoha útokům.

Přesto i nadále tvrdí, že přestup Neymara do Barcelony byl z finanční stránky korektní. To ale prověří soud. Podla Rosella Barcelona za Brazilce zaplatila 57 milionů eur. Obžaloba ale říká, že to bylo jen 17 milionů.

Od roku 2010, kdy Rosell nastoupil do funkce, získala fotbalová Barcelona dva tituly ve španělské lize i titul v Lize mistrů. Celkem za jeho působení přibylo v klubu devět trofejí.

Novým prezidentem katalánského klubu se stal Josef María Bartomeu, dosavadní Rosellův viceprezident.

Ľubica Zlochová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme