Ceny letenek navzdory kurzu koruny nerostou. Zatím

Kdo se chystá na cestu letadlem, měl by si letenky pořídit co nejdřív. Jejich ceny zůstávají i po oslabení koruny Českou národní bankou na nízké úrovni. Je tomu tak díky vysoké konkurenci na trhu. Podle prodejců to ale nemusí vydržet dlouho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Pražské Letiště Václava Havla po roce zastavilo úbytek cestujících. Loni se jejich počet zvýšil o 1,5 procenta.

Zájmu cestujících o cesty do Prahy si všimly zahraniční letecké společnosti a zavádějí do české metropole nové linky. Zvýšená konkurence přináší levné letenky. Hodit se mohou na prodloužený víkend v některém evropském městě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ceny letenek v lednu mapuje Jaroslav Skalický

„Posilují se nám spojení do míst, kam se létá úplně nejčastěji – například v případě Paříže, kam létali 4 dopravci, tam letos přichází další, který zavádí linku na pařížské letiště Orly. Do Říma bude létat místo stávajících 4 dopravců dokonce 6 aerolinek,“ říká mluvčí letiště Eva Krejčí.

„Sezona eurovíkendů a poznávacích zájezdů po Evropě se nyní už pomalu rozbíhá, takže už lidé kupují pobyty například v Paříži, Římě, Londýně nebo třeba Lisabonu. Samozřejmě ale ty hlavní odlety, to bude až někdy po Velikonocích a potom až do začátku června,“ dodává Jan Osúch z CK Fischer.

Právě letenky do míst, kam Češi létají nejraději, jsou nejlevnější.

„Ceny letenek do těchto destinací začínají někde kolem 2000 korun za zpáteční let. Zajímavý je Tel Aviv, kde cena poklesla na úroveň někde kolem 4000 korun za zpáteční letenku. Ještě minulý rok průměrné ceny byly kolem 8000 korun,“ říká Josef Trejbal z portálu Letuška.

I do Tel Avivu totiž budou létat z Prahy čtyři aerolinky místo dosavadních dvou. Josefa Trejbal proto doporučuje sledovat ceny na internetových vyhledávačích, protože se blíží Valentýnská akce jedna letenka placená a k ní druhá zdarma. Tento model byl již v minulosti velmi úspěšný.

Nízké ceny letenek nemusí ale vydržet dlouho. „Osobně se domnívám, že k pozvolnému zdražení dojde, protože letecké společnosti své náklady počítají v eurech. Musí se to tedy odrazit potom na té konečné ceně. Předpokládám zvyšování palivových poplatků,“ uzavírá Josef Trejbal.

Navíc pražské letiště také od března mírně zvýší odletovou taxu.

Jaroslav Skalický, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme