NHL čeká zápas pod širým nebem. Jágr si s Ďábly zahraje v baseballové aréně

Na šest extraligových stadionů dnes vyrazí pravděpodobně méně fanoušků než obvykle. Nejvyšší domácí hokejové soutěži bude totiž konkurovat netradiční zápas zámořské NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poprvé v historii se bude hrát zápas NHL na stadionu nejslavnějšího basebalového týmu světa New York Yankees | Zdroj: ČTK

Poprvé v historii se odehraje zápas na stadionu nejslavnějšího basebalového týmu světa newyorských Yankees.

„Je to něco speciálního a to nejen pro nás hráče, ale pro všechny Newyorčany. Hrát na tomhle místě bude nezapomenutelný zážitek. Já sám jsem velký fanoušek Yankees, pokud to jde, tak chodím na všechny jejich zápas. Je zvláštní sem přijít a vidět tady led a sníh. Je zvláštní si připustit, že tady teď budu hrát já. Je to velká událost,“ nechal se slyšet útočník Bryan Boyle z týmu New York Rangers, který bude na stadionu Yankees hrát v roli domácího celku.

Přehrát

00:00 / 00:00

NHL čeká zápas pod širým nebem

Jeho soupeř se k utkání přesune do Bronxu přes řeku Hudson z New Jersey a v dresu Ďáblů se představí i trojice českých hokejistů. Jaromír Jágr, Patrik Eliáš a Marek Židlický. Například pro Jágra má ale mnohem větší význam zápas samotný, než místo jeho konání.

"Vím, jak jsou Yankees populární, tolikrát vyhráli ligu. Pro fanoušky i pro hráče to bude skvělé. Jenže já jsem Čech. U nás snad ani nemáme baseballový tým. Já bych se mohl dostat do reprezentace, a to ani neumím odpálit míč," uvedl Jágr v rozhovoru pro deník Star-Ledger s typickou nadsázkou.

Jágra uchvátilo zázemí

Při vstupu do šatny hráčů New York Yankees Jágr pronesl, že bude asi potřebovat GPS navigaci a v legraci si nechal cestu ke svému místu poradit od jednoho ze spoluhráčů.

"Něco takového jsem nikdy neviděl, je to hrozně velké. Tady člověk neví, kdo sedí proti němu. Pro trenéry to bude těžké udělat tu poradu. A když člověk udělá chybu, tak ho nejspíš čtvrt hodiny budou hledat. To je výhoda," žertoval 41letý útočník na webu NHL.

"Je to něco neskutečného, jak je to obrovský. Jsou tu různé místnosti pro trenéry, podle mě jich je tak deset. Tady má snad i každý uklízeč svoji kancelář," konstatoval Jágr, který si je dobře vědom, že se svými spoluhráči bude hrát na mimořádném místě.

" A to jsem z Česka, kde baseball není moc populární. Dokážu si představit, co to znamená pro kluky, kteří milují baseball," dodal před utkáním, které bude v ochozech sledovat 50 tisíc diváků.

Je ale, že právě Jágrova přítomnost na ledě bude lákat diváky nejen do padesátitisícového hlediště, ale i k obrazovkám po celém světě včetně Česka. Hokejovým fajnšmekrům u nás navíc nahrává i čas začátku utkání, který je naplánován na 18:30.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme