Při střetech v Egyptě zemřelo přes 50 lidí, tisícovka účastníků protestů byla zatčena

Při nejnovější vlně násilí v Egyptě zahynulo podle nezávislých zdrojů 53 lidí. Je to tak nejkrvavější den od loňských říjnových protestů. Egypťané si připomínají třetí výročí vzpoury proti režimu bývalého prezidenta Husního Mubáraka. Zatímco stoupenci ministra obrany Abdal-Fattáha Sísího oslavují, oponenti současného vývoje umírají při srážkách s policií. Více než tisícovku účastníků včerejších protestů policie zatkla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoupenci Muslimského bratrstva odnášejí zraněného demonstranta v Káhiře | Zdroj: Reuters

„Jsme tu proto, abychom oslavili výročí revoluce. Také ale žádáme Sísího, aby kandidoval na prezidenta. Je to nejlepší osobnost, která se v současné době může o post hlavy státu ucházet," říká účastnice oslav na náměstí Tahrír.

Stejně jako mnoho ostatních drží v ruce portrét armádního generála. Oficiální manifestace se těšily policejní ochraně, protestní průvody sekulárních i islamistických oponentů ale policisté tvrdě rozháněli.

Ve městě Aríš na severu Sinaje ukončil oficiální oslavy raketový granát, který neznámí útočníci vypálili na policejní auto.

Stoupenci egyptské armády a generála Sísího na káhirském náměstí Tahrír | Foto: Reuters

Oslavy na Tahríru i střety s policií, tak si připomínali Egypťané třetí výročí revoluce

Číst článek

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme