Na španělské Ibize vznikla iniciativa na obranu práv prostitutek

V krizi prosperuje nejstarší řemeslo na světě - platí to o Španělsku. Mají tam dokonce největší nevěstinec v Evropě, a to u španělsko-francouzských hranic. Řada zločineckých skupin zde obchoduje se ženami a nutí je k prostituci. Tisíce dalších žen ale poskytují sexuální služby dobrovolně a chtějí pro svou živnost co nejlepší podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostituce (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Na španělském ostrově Ibiza vznikla ve Španělsku vůbec první iniciativa prostitutek bojujících za svou ochranu. Podmínkou členství je pouze legální pobyt ve Španělsku, kde je prostituce kvalifikována jako oficiální živnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

O iniciativě na podporu práv prostitutek ve Španělsku se zajímala spolupracovnice ČRo na Pyrenejském poloostrově Ľubica Zlochová

Iniciativa vznikla na obranu proti nucené prostituci, o její vymýcení usiluje španělská policie. Co týden podniká zátahy na veřejné domy i byty, kde jsou ženy držené v otrockých podmínkách a nucené k prostituci.

Španělsko má asi nejvíc prostitutek ze všech evropských zemí. Dobrovolně i z donucení se tam sexuálními službami živí ženy z Afriky, Jižní Ameriky, ze zemí východní Evropy a stále častěji i domácí Španělky.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme