Lev Praha těsně podlehl nejlepšímu týmu KHL

Až do konce sahali hráči Lva Praha po překvapení na ledě Dynama Moskva. Na ledě vedoucího týmu Západní konference a bodově nejúspěšnějšího týmu KHL dlouho vedli, nakonec ale odjíždí poraženi 2:1.

Marek Kvapil v dresu Dinama (vlevo) a Jiří Novotný se potkali při zápase Lva Praha v Moskvě | Zdroj: ČTK

Přitom začátek se Lvu vydařil. Hned ve třetí minutě využil chyby moskevského obránce Jana Kvapila Justin Azevedo, nabral rychlost a střelou mezi betony domácího brankáře poslal pražský tým do vedení.

O náskok ale Lev přišel v závěru druhé třetiny. Úspěšně se sice bránil tlaku Dynama v přesilovce, v závěru třetiny se ale opět jeho hráči dopustili faulu a v signalizované výhodě vyrovnal Alexej Cvetkov na 1:1.

Po čtyřech minutách závěrečného dějství domácí rozhodli. Leo Komarov využil přesilovou hru po vyloučení Jiřího Novotného a otočil vývoj zápasu. Přes několik šancí nedokázali Pražané vyrovnat a Dynamo vyhrálo 2:1.

I přes porážku zůstal Lev na třetím místě Západní konference KHL. Účast v play off, kde se bude hrát o Gagarinův pohár, už má zajištěnou.

Dynamo Moskva - Lev Praha 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Cvetkov (Pestuško, Gorovikov), 45. Komarov (Pestuško, Gorovikov) - 3. Azevedo. Rozhodčí: Bělov, Odinš - Maťuša, Morozov. Vyloučení: 6:6, navíc Derljuk (Dynamo) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6789.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít