Po stávce právníků opět pokračuje soud s kapitánem Costy Concordie

Dnes pokračuje v italském Grossetu soudní proces s kapitánem lodi Costa Concordia Francescem Schettinem. Obžaloba ho považuje za hlavního viníka smrti 32 lidí, kteří v lednu 2012 zahynuli při ztroskotání na palubě lodi. Za několikanásobné zabití z nedbalosti a ublížení na zdraví mu hrozí až 20 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán potopené lodi Concordia Francesco Schettino | Foto: ČTK/AP, Alessandro La Rocca

Soud už zveřejnil nahrávku telefonátu, ke kterému došlo poté, co kapitán Schettino opustil potápějící se loď s lidmi na palubě.

„Poslouchejte mě, kapitáne. Jsou tam lidé, kteří slézají z lodi po žebříku na přídi. Vy po tom žebříku vyběhnete a řeknete mi, kolik je tam dětí, žen a lidí, kteří potřebují pomoci. Řeknete mi počet lidí každé této kategorie, je to jasné?,“ nabádal kapitána Schettina osudnou noc k návratu na Costu Concordii kapitán de Falco z námořního velitelství v Grossetu.

Slyšení mělo pokračovat už 13. ledna, v den druhého výročí ztroskotání výletní lodi u ostrova Giglio, ale soudce ho odročil na dnešek kvůli celonárodní stávce právníků, ke které se připojili i Schettinovi obhájci. Rozsudek by měl soud vynést v létě.

Simona Bartošová, Lucie Chvojková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme