Pardubice budou patřit divadelním komediím, začíná Grand festivalu smíchu

Pardubice budou po celý týden patřit divadelním komediím. Čtrnáctý ročník Grand festivalu smíchu uvede v soutěžní sekci sedm nejlepších komediálních inscenací z celé České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hudební komedie Liliomfi | Foto: Východočeské divadlo Pardubice

Divákům se letos představí divadla, která už v minulosti na přehlídce účinkovala. O přízeň diváků, odborné i studentské poroty budou usilovat divadelní soubory z Plzně, Hradce Králové, Olomouce, Chebu, Brna i Prahy.

Z Hradce Králové přijede Klicperovo divadlo, které si loni odvezlo za Figarovu svatbu v režijní úpravě Davida Drábka snad úplně všechny ceny.

Pardubické Východočeské divadlo bude soutěžit s komedií A je to v pytli. „Situační komedie, takzvaná coonyovka," přiblížila dramaturgyně festivalu Jana Uherová. „Myslím si, že je dobře hrát vždycky ty poslední tituly, protože i naše publikum, které rádo chodí na naše tituly, to ještě třeba nevidělo,“ poznamenala.

Součástí festivalu je i doprovodný program., Diváci dostanou možnost vidět na malé scéně Východočeského divadla nejenom komedie, ale také koncerty. Vstupenky na některá představení jsou stále v prodeji.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme