Klienti zkrachovalé kampeličky MSD si zatím vyzvedli 1,4 miliardy korun

Česká spořitelna začala s vyplácením náhrad zkrachovalého Metropolitního a spořitelního družstva. Během dneška vyplatila už zhruba desetině klientů největší české kampeličky 1,4 miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přepážka. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Po krachu Union banky v roce 2003 jde o druhou nejvyšší výplatu v historii fondu. Problémy s vyplácením zatím nejsou, říká Klára Pačesová z tiskového oddělení spořitelny:

„Výplaty probíhají zcela hladce. Převážnou většinu tvoří bezhotovostní výplaty, v hotovosti si klienti odnesli asi 140 milionů korun. Klienti si to mohou vyzvednout od dnešního dne po dobu tří let. Tedy až do 27. ledna 2017.“

Metropolitní spořitelní družstvo poslal do konkurzu loni 23. prosince na návrh vedení záložny Městský soud v Praze. Česká národní banka odňala družstvu povolení působit jako družstevní záložna ještě o několik dní dříve.

Náhrady se týkají asi 14 tisíc lidí, kteří se nemusí nikde dopředu registrovat. Stačí, aby přišli do pobočky České spořitelny a měli s sebou doklad totožnosti - občanský průkaz nebo cestovní pas. Podnikatelé ještě potřebují výpis ze živnostenského rejstříku.

mkp, Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme