Nový počítačový virus útočí na účty klientů některých velkých bank

Klienti některých velkých českých bank by si měli dát pozor na nebezpečný počítačový virus. V případě České spořitelny, ČSOB ale i dalších hrozí nainstalováním trojského koně do počítače uživatele, že klient přijde o peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Binární kód využívaný ve výpočetní technice otevřel cestu novým šifrám | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Virus se projevuje zcela nestandardně: požaduje po klientovi, aby v podvrženém internetovém bankovnictví nainstaloval program, který je údajně nutný ke správě účtu on-line.

Instalovat ale zmíněný program by byla chyba. Do počítače se instalací dostane takzvaný trojský kůň, který se pak zaměří i na mobilní zařízení kvůli potvrzovacím SMS. A pravdou je, že stále málo uživatelů pamatuje na ochranu chytrých telefonů. Mobil je tak často snadným terčem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak by se uživatelé měli bránit před novým virem, přibližoval šéfredaktor serveru Měšec.cz Dalibor Chvátal

Zástupci bank varují, aby klienti nic do počítače neinstalovali a jakékoli pochybné chování v internetovém bankovnictví hned nahlásili bance.

Obecně platí, že uživatel by neměl ani do počítače, ani do mobilního telefonu instalovat aplikaci z neznámých zdrojů či aplikace, kterým uživatel nerozumí, a zároveň být ve střehu, když někdo instalaci vychvalované aplikace cíleně nabízí.

Tajné služby se k osobním údajům dostávaly i přes aplikace jako Angry Birds, tvrdí Snowden

Číst článek

Nikola Bojčev, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme