Třeboňský starosta Houdek rezignoval na funkci, ztratil podporu uvnitř koalice a v radě

Z postu starosty Třeboně odchází Jiří Houdek poté, co ztratil podporu v koalici i radě města. Vedení města převezme od února místostarostka Terezie Jenisová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výhled na Třeboň z Radniční věže na Masarykově náměstí | Foto: Romana Kostohryzová

Třeboňský starosta Jiří Houdek z KDU-ČSL svůj krok prý zvažoval zhruba půl roku. Odstoupení zdůvodnil tím, že ztrácí podporu uvnitř koalice a v radě města.

„Je to logické vyústění toho, že jsem já jako starosta neměl ve svých názorech většinovou podporu v radě. Rada trochu vybočovala ve svých rozhodnutích z toho, co jsme uzavřeli v koaliční smlouvě v roce 2010,“ uvedl Houdek.

Podle opozičního zastupitele a bývalého starosty za ODS Jana Váni svědčí rezignace starosty o tom, že koalice je v oslabení. Podle něj by koaliční zastupitelé měli vyvolat novou volbu starosty.

„Koalice je rozvrácená a v jejím zájmu jistě bude to, aby se konsolidovala a zvolila starostu, doplnila radu, doplnila předsedu dozorčí rady lázní a tak dále,“ řekl Váňa.

Koalice do čela města postaví současnou místostarostku a Houdkovu stranickou kolegyni Terezii Jenisovou, která by měla ve funkci zůstat až do podzimních komunálních voleb.

Martin Pokorný, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme