Florbalisté v prvním zápase kvalifikace na MS rozstříleli Rakousko

Suverénním způsobem vstoupila florbalová reprezentace do bojů o účast na letošním mistrovství světa. Proti Rakousku jasně potvrdila roli favorita a nakonec ho smetla 15:1.

Čeští florbalisté slaví gól v zápase se Spojenými státy | Foto: ČFbU .

Radek Valeš, který odehrál za reprezentaci svůj první zápas, otevřel skóre zápasu už na začátku třetí minuty a po osmi minutách už Češi vedli 5:0. Sám debutant Valeš zažil skvělou premiéru a v průběhu druhé třetiny dovršil hattrick.

V Rakousku není florbal příliš populární a jeho hráči nedokázali českým favoritům vzdorovat. Většinu času se soustředili pouze na obranu, ale gólový příval se jim podařilo zbrzdit jen ve druhé třetině, kdy inkasovali třikrát.

V 56. minutě Martin Zozulák zvýšil již na 15:0. Jan Barák v české brance ale čisté konto nedokázal udržet. Dvě minuty před koncem ho o míček obral Luca Palermo a z úhlu zařídil čestný úspěch Rakušanů.

Další zápas odehraje reprezentace ve středu s Velkou Británií. V kvalifikaci ji dále čekají ještě Dánsko, Německo a domácí Nizozemsko.

Kvalifikace MS florbalistů - 3. evropská skupina v Nijmegenu (Nizozemsko):
ČR - Rakousko 15:1 (6:0, 3:0, 6:1)
Branky a nahrávky: 3. Valeš (Veltšmíd), 3. P. Suchánek, 4. Jendrišák, 5. Valeš (Veltšmíd), 8. Kološ (Veltšmíd), 20. vlastní Sailer, 28. Valeš, 34. Kološ (P. Suchánek), 37. Sladký (Zozulák), 46. Ondrušek (Jelínek), 46. Ondrušek (Dóža), 47. Sladký (Kološ), 50. Sýkora (Tokoš), 51. Jendrišák (Jelínek), 56. Zozulák (Mikeš) - 58. Palermo (Sprecher). Rozhodčí: Kruseman, Hoogwout (oba Niz.). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 130.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít