Olympijský park otevírá 6. února, Pražané si vyzkouší curling i skeleton

V Praze na Letné, jen kousek od tunelu Blanka, roste Olympijský park, který otevírá Český olympijský výbor. Návštěvníci si v něm budou moci od 6. února po do trvání her v Soči zkusit téměř všechny olympijské disciplíny a shlédnout závody na velkoplošných obrazovkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijský park se návštěvníkům otevře 6. února | Foto: ČTK

„Budou tady skoro všechny,“ říká manažer programu Olympijského parku Jan Plachý. „Plánujeme ledový koridor, kde si lidé budou moci vyzkoušet saně, boby a skeleton. Nejen si do něj sednout, ale i ho roztlačit a rozjet,“ láká Jan Plachý.

V korytu se nyní řeší bezpečnost. „Doufám, že se nám to povede vyřešit. Budou tady sáňkařští junioři a boboví reprezentanti, kteří to ukážou a s jejich pomocí si to lidé budou moci vyzkoušet,“ ujišťuje manažer parku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijský park na Letné navštívil těsně před dokončením Jan Kaliba

Jeden sport ale na Letné zastoupen nebude. „Chybí tady akrobatické lyžování. To je dost rizikové a asi ho sem nedostaneme, ale jinak si myslím, že tu je všechno,“ chlubí se Plachý.

Zvláštní situace je u skoků na lyžích. „Chtěli bychom sem dostat malinký můstek pro ty nejmenší. Řešíme logistiku, protože v ČR takový můstek není, ale máme příslib, že bychom ho mohli dostat z Německa a mít tu exhibici juniorských skokanů,“ říká Jan Plachý s tím, že veřejnosti můstek přístupný zřejmě nebude.

Úplně autentická nebude biatlonová střelnice, tam se bude pálit jen laserovou verzí zbraní. Curling bude spíš takové volné metání kamenů po ledě a místo rychlobruslení se můžete třeba jen prohánět po systému několik set metrů dlouhé dráhy, kde speciální technologie zmrazí vodu i při 14 stupních.

V Praze roste Olympijský park, nabídne i velkou ledovou plochu

Číst článek

„Budou tady půjčovny. Ceny budou od 50 do 150 korun. Nicméně prosíme veřejnost, pokud má kdokoli běžky a brusle, ať si je vezme s sebou, protože kapacita není neomezená,“ říká za organizátory Zuzana Kalátová.

Do pražského olympijského parku se vejde až 10 tisíc lidí najednou, otevřeno bude od devíti hodin ráno do deseti večer a denní vstupné bude 50 korun. Děti do 15 let, obyvatelé Prahy 7 a ti, kteří si vstupenku opatří v aplikaci Českého olympijského výboru, mají vstup zdarma.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme