Veletrh Gaudeamus pomůže s pomaturitním i celoživotním vzděláváním

Pomoc při rozhodování o další budoucnost zájemcům o vzdělání veletrh Gaudeamus. Přehlídka vzdělávacích institucí začala dnes na holešovickém výstavišti. Ve dvou pavilonech se představují české univerzity a vysoké školy, školy jazykové i zahraniční instituce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studentský veletrh Gaudeamus trvá do středečního odpoledne | Foto: Pavel Cyprich

Desítky stánků z Česka i ze zahraničí nabízejí opravdu pestrý výběr. Už asi hodinu po otevření veletrhu bylo těžké se prodrat davy především mladých lidí, kteří byli oslovováni zástupci jednotlivých škol, dostávali letáky a propagační materiály.

Proč veletrh vznikl přibližuje jeho manažer Pavel Mikula mladší. „Smyslem je představit studentům celou nabídku pomaturitních vzdělávání v ČR i v zahraničí a také jim umožnit nahlédnout do zákulisí vysokých škol a poznat, co se mohou naučit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Veletrh vzdělávání Gaudeamus navštívil Ondřej Tuček

Potkat jste na veletrhu mohli celé školní třídy, mladé páry, často i rodiče s dětmi. Návštěvníci si mohou odnést mnohem víc, než propagační materiály. „V ideálním případě se student vrátí z veletrhu s konkrétní představou, na kterou školu si podá přihlášku,“ věří Mikula.

Napomáhat k tomu má velká nabídka vysokých škol i doprovodné programy. „Především programem Věda pro život, který studentům ukazuje zajímavé aspekty studia na VŠ, a programem Poradenský servis, ve kterém studentům pomáháme orientovat se v nabídce oborů a škol,“ přibližuje manažer veletrhu.

Jak už napovídá název veletrhu, studenti nejsou jedinou cílovou skupinou, ale přínosný může být i pro zájemce o informace z oblasti celoživotního vzdělávání.

„Většina vysokých škol a univerzit již nabízí celoživotní vzdělávání. Na veletrhu je nabídka celoživotního vzdělávání okrajová, ale každým rokem se rozrůstá,“ říká Mikula s tím, že získal lze třeba tituly Ph.D nebo MBA.

Studentům všech zaměření od uměleckých oborů po biologii a chemii jsou brány veletrhu otevřeny ještě ve středu od osmi do šestnácti hodin.

Ondřej Tuček, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme