Slalom ve Schladmingu ovládl norský teenager, Češi nepoustoupili

Norský talent Henrik Kristoffersen vyhrál prestižní slalom v rakouském Schladmingu. Devatenáctiletý závodník porazil všechny hvězdy disciplíny v čele s Marcelem Hirscherem a v cílovém prostoru emotivně oslavoval své první vítězství ve Světovém poháru.

Henrik Kristoffersen se raduje ze svého prvního vítězství ve Světovém poháru

Henrik Kristoffersen se raduje ze svého prvního vítězství ve Světovém poháru | Zdroj: Reuters

Kristoffersen o sobě dává vědět v průběhu celé sezony. Už minulý pátek v Kitzbühelu dojel ve slalomu druhý za Němcem Neureutherem, až dnes ale vyhrál. Na stupně vítězů ho doprovodili vedoucí dva muži klasifikace slalomu. Druhý Rakušan Hirscher a třetí Neureuther.

Ve Schladmingu byl po prvním kole druhý a ve druhém kole jel předposlední. Ve své jízdě udržel náskok na Hirschera a nadšeně se radoval z jistoty stříbrné medaile. Na startu ale ještě zbýval vedoucí závodní po prvním kole. Rakušan Mario Matt.

Zkušený závodník ale těžkou situaci neustál. Zavlékl lyži hned do třetí branky po startu a závod nedokončil. Odstartoval tak velké oslavy norského mladíka v cílovém prostoru.

Spokojení mohli být i zbývající medailisté závodu. Marcel Hirscher si udržel průběžné vedení ve slalomu světového poháru. Neureuther se zase na stupně vítězů posunul až z devátého místa po prvním kole.

V pořadí disciplíny se Kristoffersen posunul již na dělené třetí místo. Stal se tak spolufavoritem slalomu na nadcházejících olympijských hrách v Soči.

Závod SP v sjezdovém lyžování ve Schladmingu (Rakousko):
Muži - slalom:
1. Kristoffersen (Nor.) 1:47,43 (50,72+56,71), 2. Hirscher (Rak.) -0,18 (50,79+56,82), 3. Neureuther -0,19 (51,30+56,32), 4. Dopfer (oba Něm.) -0,28 (51,29+56,42), 5. Pinturault (Fr.) -0,33 (51,12+56,64), 6. Hargin (Švéd.) -0,95 (50,73+57,65, 7. Mölgg (It.) -1,56 (51,27+57,72), 8. Larsson (Švéd.) -1,72 (51,94+57,21), 9. Missillier (Fr.) -1,84 (52,22+57,05), 10. Herbst (Rak.) -1,87 (51,66+57,64), ...44. Krýzl 54,56 nepostoupil do 2. kola, Bank (oba ČR) nedokončil 1. kolo.
Průběžné pořadí slalomu (po 7 z 9 závodů): 1. Hirscher 420 b., 2. Neureuther a Kristoffersen oba 370, 4. Hargin 313, 5. Thaler (It.) 269, 6. Matt (Rak.) 250, ...47. Krýzl 6.

Čeští reprezentanti Kryštof Krýzl a Ondřej Bank v posledním slalomu před olympijskými hrami na postup nedosáhli. Krýzl skončil v páté desítce, Bank úvodní jízdu nedokončil.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít