NHL: Krejčí režíroval výhru Bostonu, v bodování dohnal Jágra

Gólem a dvěma asistencemi dovedl v NHL hokejista David Krejčí Boston k vítězství nad Floridou 6:2. Bodově se prosadili také další Češi. Martin Erat pomohl dvěma gólovými přihrávkami k výhře Washingtonu, naopak dvě asistence asistence Ondřeje Paláta nezměnily nic na prohře Tampy.

David Krejčí NHL

David Krejčí NHL | Zdroj: ČTK

V úvodní třetině se Krejčí přihrávkami podílel na úvodních trefách Milana Lucice a Zdena Cháry. Dvě minuty před koncem svým jedenáctým gólem v probíhající sezoně zpečetil výhru Bostonu a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Sedmadvacetiletý útočník nasbíral už 45 kanadských bodů a na čele bodování českých hráčů v zámořské soutěži vystřídal Jaromíra Jágra. Ten si se svými spoluhráči z New Jersey připsal další porážku, Ďáblové prohráli se St. Louis 0:3.

Ve čtvrtém duelu v řadě se podařilo bodovat Palátovi z Tampy. Dvaadvacetiletý forvard byl ale zároveň u dvou inkasovaných gólů a Lightning nakonec na ledě Toronta prohráli 2:3. Bod za asistenci si připsali i Jakub Voráček z Philadelphie a Milan Michálek z Ottawy.

Podruhé v řadě inkasoval čtyři góly gólman Ondřej Pavelec. V sobotním duelu i přesto dosáhl Winnipeg v duelu s Torontem na vítězství, tentokráte ale Jets podlehli v domácím prostředí Nasvihllu 3:4.

Výsledky NHL:
Boston - Florida 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky: 8. a 22. Lucic (na první Krejčí), 16. Chára (Krejčí), 35. R. Smith, 49. S. Thornton, 58. Krejčí - 40. Boyes, 45. Kulikov. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.565.

Toronto - Tampa Bay 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 22. a 30. Kadri, 56. Van Riemsdyk - 34. Carle (Palát), 38. Barberio (Palát). Střely na branku: 26:42. Diváci: 19.475.

Philadelphia - Detroit 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 14. a 29. Hartnell, 32. Hall, 51. Giroux (Voráček), 57. Couturier. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19.987.

Columbus - Ottawa 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 33. Atkinson, 48. Wisniewski - 9. a 27. Da Costa (na první M. Michálek), 56. Spezza. Střely na branku: 36:28. Diváci: 13.373.

Buffalo - Washington 4:5 v prodl. (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 22. a 47. Hodgson, 14. Ehrhoff, 32. Varone - 4. a 5. Ovečkin, 31. a 62. Green (na druhou Erat), 37. Brouwer (Erat). Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.923.

St. Louis - New Jersey 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 4. Steen, 50. Morrow, 58. Lapierre. Střely na branku: 25:23. Diváci: 16.099.

Winnipeg - Nashville 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 5. Thorburn, 39. Scheifele, 39. Wheeler - 4. Jones, 21. Josi, 38. Spaling, 41. Fisher. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 25 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15.004.

Calgary - Chicago 5:4 v prodl. (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 2. a 31. Backlund, 12. Bouma, 24. Stajan, 63. Brodie - 17. a 38. Marián Hossa, 6. P. Kane, 34. B. Smith. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19.289.

Phoenix - Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. a 24. Ekman-Larsson, 49. Vermette. Střely na branku: 29:30. Diváci: 13.681.

Montreal - Carolina 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Prust, 19. Gallagher, 22. Pacioretty. Střely na branku: 30:36. Diváci: 21.273.

Anaheim - Minnesota 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 19. Penner, 51. Perreault - 8. Pominville, 21. Granlund, 47. Parise, 49. Haula. Střely na branku: 33:33. Diváci: 15.020.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít