Francouzská policie prohledala dům kontroverzního komika Dieudonného

Francouzský komik Dieudonné je v hledáčku finanční policie. Jde o humoristu, kterému vytýkají antisemitské výroky, a dokonce zakázali jeho kontroverzní pořad Zeď. Teď policie prohledala jeho divadlo i dům a hledá dokumenty, které by mohly dokázat pokus o daňový únik a nezákonné finanční machinace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský komik Dieudonné | Zdroj: Reuters

Poté, co ve Francii utichla kontroverzní debata kolem zákazů vystoupení tohoto komika, ministr vnitra Manuel Walls naznačil, že si na Dieudonného posvítí i jinak. Teď policie jeho slovům dostála.

Dieudonné má skutečně velké potíže především z toho důvodu, že se několikrát označil za finančně nesolventního, ale na druhé straně vlastní velkou vilu. Policie mu zároveň už dokázala, že posílá značný finanční obnos, konkrétně 400 tisíc eur, do Kamerunu a také že neplatí pokuty, které mu uložil soud. Otazníky jsou i kolem hospodaření v jeho divadle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aktuální potíže francouzského komika Dieudonného s policií přiblížil zpravodaj ČRo v Paříži Jan Šmíd

Policie zakročila na několika místech současně, prohledala jak Dieudonného divadlo, tak i dům a snaží se najít dokumenty, které by komika mohly uvsvědčit z finančních podvodů.

Hercův případ budí ve Francii stále velkou pozornost. Francouzská státní rada tento měsíc zakázala humoristovo vystoupení například v Nantes i v dalších městech. Dieudonné své vystoupení do určité míry modifikoval, vypustil kontroverzní pasáže a stále vystupuje před publikem.

Jeho představení jsou vyprodaná dlouho dopředu a dá se říct, že zákazy mu jen přidaly na popularitě.

Teď mu ale hrozí, že by mohl být obžalován z finančních a možná i daňových úniků, postaven před soud a případně odsouzen k finanční pokutě.

Paříž. Plakáty upozorňující na vystoupení francouzského komika Dieudonného | Foto: Reuters

Jan Šmíd, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme