Necid se trefil poprvé po návratu, Jihlava porazila Slovan Bratislava

Fotbalisté Vysočiny Jihlava v přípravě zvítězili nad vedoucím týmem slovenské ligy Slovanem Bratislava 1:0. Poprvé od návratu do Slavie se v Edenu trefil útočník Tomáš Necid a přispěl k výhře nad Vlašimí 3:1.

Tomáš Necid vstřelil svůj první gól po návratu do Slavie

Tomáš Necid vstřelil svůj první gól po návratu do Slavie | Zdroj: ČTK

Jihlava se v Bratislavě postarala o překvapení. Lídr slovenské ligy nastoupil v silné sestavě, ve které nechyběl ani Čech Jiří Kladrubský. Proti obraně Vysočiny v čele s brankářem Hanušem se ale neprosadil. Jediný gól zařídil již po čtyřech minutách Bosňan Harba.

Slavia před odjezdem na soustředění v Turecku proti druholigové Vlašimi nezaváhala a potvrdila roli favorita. Ve třetím přípravném utkání v Edenu se poprvé trefil navrátilec Necid, který lehkou dorážkou zvyšoval na 3:1.

Proti druholigovým soupeřům nezaváhaly Mladá Boleslav, která porazila Most jasně 3:0, ani Liberec. Severočeši zvítězili už s Janem Rajnochem nad Ústím nad Labem 2:1, v druhé půli ještě dvakrát pálili do brankové konstrukce.

Baník Ostrava si zajistil výhru v Orlové až čtvrt hodiny před koncem, kdy se po přímém kopu trefil Slovák Greguš. Slovácko proti druholigovému Třinci dvakrát muselo dotahovat a jen remizovalo 2:2.

Nerozhodně hrálo také Brno s Nitrou. V tomto zápase se střelci ani na jedné straně neprosadili.

Přípravná fotbalová utkání:

Slavia Praha - Graffin Vlašim 3:1 (2:1)
Branky: 21. Nitrianský, 25. Lička, 61. Necid - 28. Jeřábek.
Sestava Slavie:
I. poločas: Rakovan - Nitrianský, Souček, Škoda, Zmrhal - Lička, Piták - Vošahlík, Koreš, Juhar - Necid.
II. poločas: Černý - Dostál, Gecov, Neves, Tusjak - Hrubý, Zmrhal - Prošek, Bazal, Mensah - Necid (62. Vyhnal). Trenér: Koubek.

Slovan Bratislava - Vysočina Jihlava 0:1 (0:1)
Branka: 4. Harba.
Sestava Jihlavy:
I. poločas: Hanuš - Mikula (10. Jánoš), Tlustý, Krejčí, Josl - Masopust, Marek, Koloušek, Vaculík - Harba, Kučera.
II. poločas: Hanuš - Jánoš, Krejčí, Šourek, Josl - Kukoľ, Karlík, Marek, Kosak - Marcin, Jungr. Trenér: Rada.

Slovan Liberec - FK Ústí nad Labem 2:1 (1:1)
Branky: 1. Rabušic, 67. Douglas - 23. Smola.
Sestava Liberce: Kovář - Coufal (60. Novotný), Kováč (46. Pimpara), Rajnoch (46. Karišik), Frýdek - Hovančík (46. Sackey), Pavelka (60. Obročník) - Šural (46. Douglas), Jarolím, Kolár (46. Pokorný) - Rabušic (68. Káva) Trenér: Šilhavý.

Zbrojovka Brno - FC Nitra 0:0
Sestava Brna: Doležal (46. Petr) - Hyčka (58. Janotka), Schuster (58. Pernica), Malík (58. Košťál), Keresteš (58. Buchta) - Glaser, Šumbera, Zavadil (58. Fischer), Lutonský - Kroupa (58. Skalák), Dolný (58. Markovič). Trenér: Kotal.

1. FC Slovácko - Fotbal Třinec 2:2 (1:1)
Branky: 45. Trávník z pen., 75. Havlík - 25. Motyčka, 66. Joukl z pen.
Sestava Slovácka: Heča (46. Semanko) - Šimko, Rada, Mezlík (46. Košút), Daníček (46. Kuncl) - Ondřejka (46. Diviš), Trávník (46. Valenta), Šumulikoski (46. Bartoš), Civič (46. Kerbr), Petr (46. Havlík) - Došek (46. Holek). Trenér: Habanec.

FK Mladá Boleslav - Baník Most 3:0 (1:0)
Branky: 17. Chramosta, 77. Magera, 82. Ščuk.
Sestava Mladé Boleslavi:
I. poločas: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa - D. Jarolím, Fousek - Eliáš, Štajner, Štohanzl - Chramosta.
II. poločas: Miller - Bořil, Johana, Vraštil, Janíček - Ščuk, Fousek (71. Kúdela) - Mehanovič, Magera, Šultes - Nešpor. Trenér: K. Jarolím.

Slavia Orlová - Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Branka: 76. Greguš.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít