Nová vláda sotva vznikla a už lze uzavírat sázky, jak dlouho vydrží

Nová vláda úřaduje zatím jen několik hodin, ale na světě už jsou první sázky, jestli vydrží po celé čtyři roky. Například bookmakeři sázkové kanceláře Fortuna jí spíš věří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda Bohuslava Sobotky. Členové vlády krátce před jmenováním | Zdroj: ČTK

Politické sázky jsou v Česku velmi oblíbené. „Po sportovních jsou druhé nejpopulárnější. Sází se na ně víc než na zábavné soutěže a showbyznys,“ říká hlavní bookmaker společnosti Fortuna Ondřej Vích a pokračuje:

„Toto konkrétní jmenování je pro sázející zajímavé hlavně z důvodu účasti nové silné strany s Andrejem Babišem, aktivitou prezidenta Zemana, návratem KDU-ČSL na výsluní.“

Lidé prý měli co do sázek velký zájem už o samotné parlamentní volby, a tak sázkové kanceláře očekávají něco podobného i v případě budoucnosti vlády.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu byl Ondřej Vích, hlavní bookmaker společnosti Fortuna

„Sázet lze například na to, který z ministrů první skončí ve funkci. Kolik ministrů vymění ČSSD a kolik ANO nebo kdy skončí funkční období vlády, jestli bude až do roku 2018, nebo skončí dříve,“ popisuje Vích.

Podle bookmakerů opustí vládu nejdřív ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová.

„Je to hlavně z toho důvodu, že byla jmenována jako poslední z pozice náhradníka a už nyní se začaly rozebírat některé její kauzy týkající se současnosti i minulosti, takže jsou tam určité otazníky,“ vysvětluje Vích a doplňuje:

Co se škádlívá, rádo se mívá, reagoval Sobotka na Zemanovy výtky k seznamu ministrů

Číst článek

„Jako druhého nejpravděpodobnějšího vnímáme ministra průmyslu Jana Mládka, který je znám některými svými kontroverzními výroky a názory.“

Vsadit si mohou zájemci dokonce i na velké detaily, například jestli se Andreji Babišovi podaří sestavit vyrovnaný rozpočet.

„Jedním ze zásadních témat této vlády jsou úspory, takže jsme chtěli klientům nabídnout i možnost sázky na to, do jaké míry se Andreji Babišovi už do roku 2015 podaří najít nezdary v rozpočtu a jestli se mu podaří sestavit vyrovnaný státní rozpočet,“ dodává Ondřej Vích.

Veronika Sedláčková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme