Edmontonský gólman Scrivens v NHL čaroval, z 59 střel nepustil ani jednu

Hokejová NHL má nový rekord. Gólman Edmontonu Ben Scrivens totiž dokázal vychytat čisté konto, přestože na něj šlo při utkání proti San Jose 59 střel. Oilers vyhráli 3:0. V derby dvou týmů z New Yorku pod širým nebem zvítězili Rangers nad Islanders 2:1.

Gólmanskou hvězdou večera se stal v NHL edmontonský Ben Scrivens

Gólmanskou hvězdou večera se stal v NHL edmontonský Ben Scrivens | Zdroj: Reuters

Scrivens udržel nulu pošesté ve své kariéře v NHL, na zápas proti Sharks ale zřejmě nikdy nezapomene.

San Jose bylo v Edmontonu střelecky aktivnější, jenže domácí brankář likvidoval jeden pokus za druhým. Za první a druhou třetinu měl přes čtyřicet zákroků a hlavně jeho zásluhou Oilers vedli 1:0.

V závěrečné dvacetiminutovce pak Scrivens zastavil dalších 17 střel a Edmonton navýšil náskok na 3:0. Vybojoval tak třetí výhru za sebou.

Už podruhé v této sezóně si zahráli hokejisté New York Rangers pod širým nebem. A znovu uspěli. Na basebalovém Yankee Stadium porazili městské rivaly z Islanders 2:1. Na zápas přišlo přes 50 tisíc diváků.

V dalším utkání si Vancouver vypracoval proti Chicagu dvoubrankový náskok, jenže od 23. minuty už skórovali jenom hosté, kteří výsledek otočili a vyhráli 5:2.

NHL:

NY Islanders - NY Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 39. Nelson - 40. Pouliot, 45. Carcillo. Střely na branku: 31:34. Diváci: 50.027. Hráno v rámci Stadium Series na Yankee Stadium

Edmonton - San Jose 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 11. Schultz, 47. Hall, 59. Eberle. Střely na branku: 27:59. Diváci: 16.839

Vancouver - Chicago 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Branky: 1. Higgins, 23. Sestito - 30. a 60. Saad, 27. Marián Hossa, 31. Toews, 35. Sharp. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18.910

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít